Skocz do zawartości
sony01

Jak karta graficzna do rozdzielczości 2560x1440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję zmienić monitor na jakiś większy, który służyłby trochę jako tv (+gry +internet). Optymalny będzie 27" (60-75Hz), a jak 27 to wypadałoby wziąć z rozdzielczością 2560x1440. Posiadam procesor i3 3220. Pytanie moje jest, jaką kartę graficzną wybrać, i czy zakup nowej karty (no i monitora) będzie miał sens w tym wypadku,

Niestety nie mogę na tę chwile wymienić procesora, monitor potrzebuję na już, a jeśli chodzi o gry, to średnie ustawienia mnie w zupełności zadowolą, byle było płynnie. W najnowsze wymagające tytuły raczej nie gram.

Edytowane przez sony01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zakupić gtx 1070 chociaż rx 480/580 8GB lub gtx 1060 6GB również dadzą radę na średnich ustawieniach. W takiej rozdzielczości istotna jest ilość pamięci Vram.

Natomiast kupować nie ma sensu gdyż takie karty w połączeniu z i3 będą mocno ograniczone (niezależnie od rozdzielczości) już nie mówiąc o tym że ceny są aktualnie tragiczne i np 1070 podrożał o 1000zł

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do w/w CPU więcej niż GTX1050Ti nie ma sensu. W 1440p będzie to jednak na słabym poziomie wydajnościowym. Z tym CPU w więcej niż 1080p nie pchałbym się. W FullHD -przy ustawieniu średnich/średnio-niskich detali da radę -nawet w nowszych produkcjach.

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w takiej rozdzielczości nawet w nowe gry i często na detalach wyższych niż średnie na GTX980. Co prawda procek mam mocniejszy (i7) ale do twoich wymagań używana 980 powinna wystarczyć.Niestety, ceny jak widzę skoczyły absurdalnie wysoko.

Natomiast sens łączenia mocnej karty z i3 koledzy wyżej przedstawili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do w/w CPU więcej niż GTX1050Ti nie ma sensu. W 1440p będzie to jednak na słabym poziomie wydajnościowym. Z tym CPU w więcej niż 1080p nie pchałbym się. W FullHD -przy ustawieniu średnich/średnio-niskich detali da radę -nawet w nowszych produkcjach.

Jest zupełnie odwrotnie niż piszesz. Właśnie przy 1080p słaby procek będzie bardziej blokował niż przy 1440p czy nawet 4k. Także tego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie muszę na jakiś czas zostać przy 1080p. A jeśli do FullHD to jaką niedroga kartę ?

GTX1050Ti mimo wszystko trochę droga jak dla mnie, zważywszy że za rok będzie trzeba wymienić już cały komputer. A takie karty przykładowo nie dałyby rady ?

ASUS GTX 660 2GB, 256bit, GIGABYTE GTX 670 WINDFORCE 2GB, 256bit, lub GTX 760 2GB, 256 bit. Średnie ustawienia lub trochę poniżej mnie zadowolą, nie oczekują fajerwerków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 670 się nawet nada:) przy umiarkowanych detalach, tylko jak widzę ich ceny -to są przesadzone. Jednak głęboko zastanowiłbym się nad -nową-chociażby tą kartą :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=239465

 

Umiarkowana cena 4 GB Vram.

 

GTX670 i GTX760 ponadto "żrą" do 170 [W] ! a mają wydajnośc conajwyżej w okolicy GTX1050 o mocy pobieranej do ok. 70 [W]

Jeżeli np. musi być do 500 zł > już lepiej nowa 1050 :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=239466

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...