Skocz do zawartości
mex7

sprzęt do streamowania czy wystarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupić od kolegi poniższy sprzęt oraz dodać do niego swoją kartę graficzną oraz dysk.

Pytanie czy to wystarczy do streamowania na tą chwilę, potem zamierzam myśleć o lepszym sprzęcie dopiero. Czy jako tymczasowe rozwiązanie taki sprzęt jako tako wystarczy?

 

Asus P7P55 LX

Intel Core i5 760

2 x Corsair Vengeance DDR3 4 GB 1600 Mhz

2 x GoodRam DDR3 4 GB 1333 Mhz

Cooler Master Elite 2008

Thermaltake Litepower Black 500 W

LG GH22NS40

+ moja karta gforce 8600 GT (wiem ze troche lipna stara karta, ale nie zamierzam na razie streamować gier z wysokimi wymaganiami, więc liczę na to, że to wystarczy).

 

Upload 5mbs

 

Komputer już u siebie podłączałem, ale napotkaliśmy się na problem włączeniem się monitora. Z tego co wyczytałem to moja karta nie ma konieczności podłączenia do zasilania, (na swoim komputerze wszystko było cacy bez podłączania) ale tutaj coś nie gra. Dziś zamierzam poruszać kartą graficzną może coś nie dochodziło ew. kupić jakiś kabel żeby podłączyć ją jednak do zasilania ( o ile jest to możliwe).

 

Proszę o informacje, z góry dziękuję :).

 

Pozdrawiam,

Mex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube dla 720p podaje lacze 4mbs ale musisz pamietac ze to co steamujesz tez lacza uzywa do tego antywirus firewall i co tam jeszcze w pamieci siedzi to juz lepiej byloby kupic w amso jakiegos della t3600/5600 i mu grafike dolozyc

 

do tego karta graficzna zgodna jest tylko z dx10 jak dobrze pamietam w kazdym badz razie sam wymienialem 9600gt tylko dlatego ze nie bylo dx11

http://amso.pl/product-pol-32139-DELL-T3600-SixCore-E5-1650-16GB-256SSD-DVD-QUADRO-WIN10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę z ciekawości zapytać za ile kupujesz ten sprzęt? Znajomy streamował na i3, więc do amatorskiego streamingu powinno wystarczyć (720p w niższym bitrate). Najlepiej jakbyś napisał co chcesz streamować.

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek sie nada - widze, ze Twoja karta obsluguje NVENC (a to najwazniejsze, bo kodowanie obrazu na CPU zabiloby go :D ) - do tego upload max 3500kbps, rozdzialka 720p, 30fps i szalu nie bedzie, ale tez nie bedzie tragedii

 

Pamietaj tez, ze im bardziej dynamiczne (ruch) gry bedziesz streamowal, tym jakosc bedzie gorsza (podniesienie bitrate, rozdzialki czy zmiana kodeka jedynie pomaga, ale przy Twoim sprzecie, 2 ostatnie odpadaja)

 

@edit

 

Chyba jednak Twoja karta nie obsluguje NVENC wiec moze byc problem - H.264 zajedzie Ci procka (jedynie NAPRAWDE malo wymagajace gry beda jakos dzialaly), QuickSync Twoj proc. (zintegrowana grafa) chyba obsluguje i to moze byc ratunek. Uzyc go jako kodeka w zastepstwie dla NVENC czy H.264

 

Pamietaj jednak, ze z tego, co wiem - zintegrowana karta graf. powinna byc wlaczona w BIOSie (nie musisz jej uzywac, tylko wlacz)

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa zintegrowana automatycznie się wyłącza. Ten PC do streamowania jakiegoś lola czy czegoś takiego powinien wystarczyć, ale rozejrzałbym się za inną kartą graficzną.

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...