Skocz do zawartości
ślizó

Jaki procesor wybrać pod Adobe + Office, multitasking, grafika 2D.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka sprzętowe świry ;-),

 

Sytuacja:

2600K - OC na 4,4. | 16GB ram | 3x SSD (system, projekty, cache) | Corsair HX 520 | reszta w zasadzie pomijalna.

 

Pracuje na 3 monitorach.

 

Teraz mam otwarte:

Adobe Photoshop,

Adobe Illustrator,

Adobe InDesign,

3 instancje Chroma, razem ~20 zakładek,

Eksploratory, Total Commander,

Adobe Bridge,

Postbox,

Skype,

Excel - 2 okna,

Word - 4 okna.

 

Czasem gram w 2560x1440, ale to jest 5-10% w skali tygodnia.

 

Sonduje możliwość aktualizacji procesora, ale nie jestem w stanie dojść do jednoznacznego wniosku - 6850K vs 7820X, czasem biorę pod uwagę 7700K (wysoki zegar), ale wydaję mi się, że pod ilość programów którą mam otwartą w jednym czasie, cpu 4 rdzenie raczej odpada.

 

Aktualizacja ma objąć procesor, zwiększenie ramu do 32GB oraz prawdopodobnie dokupienie dysku SSD aby cache + projekty połączyć, wtedy byłoby 128 na system solo i 512 na projekty + cache w raidzie.

Dysk do raidu Samsung 850 EVO. Może zamiast raida, lepiej wpakować M2 (tutaj nie jestem na bieżąco)?

 

Czy ktoś mógłby zaargumentować wybór konkretnej platformy? Ryzen raczej odpada, bo be.

No i ostatnie, czy warto aktualizować? Czy ktoś pracował na 2600K w 2D grafice i po aktualizacji sprzętu na podobny jest wniebowzięty?

 

Dzięki,

Edytowane przez ślizó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7820x może byc ciekawy do tego 64 GB ramu [4x16] - coby się już nie ograniczać i ssdeki ale nie jakies małe ale coś minimum https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-hellfire-480gb-m-2-ph480gpm280ssdr-1047763/

albo cos z takich lepszych np https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-960-pro-512-gb-pcie-3-0-m-2-nvme-mz-v6p512bw-1109605/

albo na pci-express

 

i może jakis jeden 1TB [ale chyba sata ]

plus odpowiednie chłodzenie proca

 

i jakaś fajna płyta do tego a przy okazji zasilacz żeby miał 2 x zasilanie procka bo lepsze płyty tak mają

 

ogólnie to troche kasy to pociągnie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do 7740X ze względu na najlepsze wyniki:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2017-1-1-CPU-Comparison-Skylake-X-Kaby-Lake-X-Broadwell-E-Kaby-Lake-Ryzen-7-976/#Conclusion

 

X299 - zawsze zostanie możliwość podmiany CPU i dołożenia ramu do 64 (co uważam na początek za overkill).

 

Dyski ssd tej wielkości wystarczają - ciężko zrobić 0,5TB grafiki dwuwymiarowej w tydzień. 120 system, 120 cache i 256 projekty. Archiwizuje na dysku sieciowym

Budżetowo mogę zrobić z tego raid 512 SSD, albo M2 - ale tutaj ciężko mi znaleźć sensowne wyniki w programach które mnie interesują.

 

Jeśli będę kupował na oślep - to wtedy 7820X

 

Dzięki za podpowiedzi :)

Edytowane przez ślizó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe  dyski są wolne

poniżej 240 bym nie schodził [i nie musisz meczyć się z upakowaniem wszystkiego na 120, oraz nie zajeżdzasz komórek bo masz ich więcej]

 

7740 ma wysokie zegary i tyle

a jak robisz duzo na raz to rdzeni też potrzeba i oczywiście oc

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...