Skocz do zawartości
Marucins

SteelSeries Sensei Wireless czy Logitech G602?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie smyram Logitech Performance Mouse MX, którą posiadam (nawet rzuciłem okien ma paragon) od 13.07.2013. 4 lata już ma.

 

Obecnie zaczyna coraz bardziej denerwować za sprawą lewego przycisku, który odmawia posłuszeństwa - przerywa w najmniej spodziewanym momencie.

Czasami prosta czynność skopiowania pliku, poprzez przeciągnij i upuść, pozwali przenieść nie to co trzeba albo zrobić jeszcze ciekawszy syf w systemie. Od czasu do czasu znajduję skróty :) Nie mówiąc już nic o zaznaczeniu i skopiowaniu danego fragmentu tekstu :]

Nie muszę koniecznie, gdyż solidne naciśnięcie i trzymanie przycisku zawsze niweluje dany problem, ale do takiego użytkowania nie jestem przyzwyczajony i chciałbym zmienić ustrojstwo na coś innego.

 

Obecnie mam na oku dwa produkty (SteelSeries Sensei Wireless - Logitech G602)

Są to myszki bezprzewodowo, obecnie do takich się przyzwyczaiłem, nie jestem żadnym progejmerem, który nie może mieć imputlaga i takie inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły.

 

Nie mam pojęcia na co powinienem się zdecydować.

Oba produkty nie są nowe, są już na rynku kawał czasu, przez co dobrze zadomowiły się i pokazały swoje plusy jak i minusy.

 

Co ja postrzegam jako plus:

 

SteelSeries Sensei Wireless:

- obecnie korzystam z klawiatury, słuchawek tej firmy, przez co zamknąłbym się w jednym programie sterującym. A jeśli chodzi o funkcjonalność to sądzę że SS wiedzie w tym prym (funkcjonalność, prostota, niezawodność).

- nie muszę martwić się o zamienne baterie, gdyż jest stacja dokująca (kolejny plus iż mogę ładować poprzez kabel i nie zagracać plaskiem biurka).

 

Logitech G602:

- większa ilość przycisków do przypisania danej funkcji.

- dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

- podobno solidniejsza konstrukcja, lepiej wykonana.

 

Ogólnie:

Korzystam z makr i skrótów. Czy to w Windows czy w grach - czasami tworzę sekwencje zapisujące grę (coś na podobieństwo quicksava - tylko zawsze w nowym slocie), auto clicku podczas durnych quick time eventów, itd.

Cena to ostatni aspekt. Tutaj lepiej wygląda sytuacja z Logitech.

 

Co powinienem waszym zdaniem wybrać? A może iść w zupełnie inny produkt?

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę tej funkcji.

Gdy myszka zrobi bałagan i pliki nie te co trzeba gdzieś przeniesie to czasami poczęstuję ją walnięciem o blat. Wtedy ustrojstwo samo się włączy.

 

Nie rozumiem po co komu ona jest potrzebna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie pracy bez tej rolki. Przewijanie stron, poczty, arkuszy... Nie chcę myszy, która jej nie będzie miała.

 

A wracając do Twojego dylematu - z tych dwóch brałbym G602. Dlaczego? Ponieważ jest zasilana dwoma AA i nie wymaga do ładowania jakiejś specjalnej bazy. Miałem coś takiego w starej MX 700 i 2szt tej myszy po 2-3ech latach cierpiały na to samo - problemy ze stykami ładującymi.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Właśnie doczytałem że SS w stacji bazowej ma ukryty nadajnik. Czyli tak czy inaczej musi on być podłączony do kompa.

 

G602... tak i też zrobię.

Chyba przekonała mnie solidniejsza budowa, nienagminny soft dla wersji G (gdyż jedyne z czym miałem satyryczność to SetPoint), więcej przycisków - tutaj 2 po prawej stronie nie do końca mi pasowały - mańkutem nie jestem, długie działanie na baterii i kilak stówek w kieszeni na wakacyjne piwko ;)

 

//edit

Pierwsze wrażenie jest OK. Miałem troszkę zabawy w konfiguracji i ogarnięciu softu. 
Ogólnie to myszka jest mniej "garbata" niż Performance MX. Scroll działa super - CICHO! Clicki za to troszkę głośniej, albo moje już były tak zużyte.
Dłoń dobrze wpasowuje się w przyciski pod kciukiem. Te dwa umieszczone nieopodal lewego clicku (do zmiany DPI) też ogarnia.
Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.
Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...