Skocz do zawartości
ripool

Modernizacja / zmiana kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprzęt jaki posiadam w tej chwili jest w sygnaturce i2500k@4.2.

Spóźniłem się z zakupem i wymianą karty graficznej, więc zastanawiam się co teraz zmieniać:

  1.  czy kupić i7 2600k i szybsze pamięci (teraz 1333Mhz) i poczekać aż ceny kart graficznych spadną,
  2.  czy zmieniać całą platformę na i5 7500k - 1151, DDR4 i stara karta graficzna na razie ?

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz zyskać , 2500K@4,2 Ghz to nadal dobry procek choć coraz więcej gier potrzebuje wielu wątków .

 

I5 7500 będzie miał podobną lub nieco niższą wydajność niż stary 2500K@4,2 Ghz .

 

Kup 2600K i ramy 2133 mhz / 2 400 mhz i powinno być git , potem kupisz lepszą kartę jak ceny będą normalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uzyskać większą wydajność szczególnie w grach, ale taką zauważalną, nie wykosztowując się za bardzo.

 

Jakie ramy 2133 Mhz będą działać na mojej płycie, bo patrząc na listę obsługiwanych nie jest ich za wiele.

 

 

Myślałem nad takimi, bo mają niski profil, a mam założonego Mugena I i dość nisko jest wentylator.

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-4gbx2-2133mhz-cl9-ares-lowprofile-dual-f3-2133c9d-8gab-723108/

 

ale w specyfikacji płyty nie ma ich wymienionych.

Edytowane przez ripool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pamięci Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM) ale okazało się że płyta nie rozpoznaje ich prawidłowo. Pomimo ustawienia napięcia 1,65 i ręcznego ustawienia na 2133 Mhz system nie wstaje prawidłowo.

Posiadam teraz bios 2.00 i zastanawiam się czy wgrywać najnowszy 3.30, ale czytałem, że u niektórych pojawia się problem z mnożnikiem.

Może jednak rozglądnąć się za inna płytą np z Z77 - MSI Z77A-G43 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios nowy wgrany ale nie bardzo pomogło.

Ustawiałem oba profile XMP, ustawiałem ręcznie i nie pomagało, dopiero jak ustawiłem na 1866 to zaskoczyło i system wstał.
Z zejściem na CL 8 również się nie powiodło.
 
post-145132-0-19162800-1504202797_thumb.jpg
 
post-145132-0-96512100-1504202805_thumb.jpg

Edytowane przez ripool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...