Skocz do zawartości
Guldek

Komputer za 6k i Wiedzmin 3 na minimalnych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno złożyłem komputer wart dużą sumę, dlaczego mając GeForce GTX 1050 Ti, intel Core i5 7500 CPU @ 3,40GHz, 16GB ramu, Windows 10 pro. Wiedźmin 3 działa tylko płynnie na minimalnych i rozdzielczości najmniejszej, gdy patrze na wydajność CPU może jakieś max 35% zajęte, a ramu 3%. GTA 5 normalnie na średnio/wysokich działa. Dlaczego tak się dzieje ?? Każdą odpowiedź uwzględnię. :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne słowa na kogoś kto ma gtx760, ale mniejsza z tym. 

6k to zapłaciłeś nie wiem za co, ale 1050ti bez problemu tą grę uciągnie.

Trochę mało informacji podałeś jak ta gra Ci działa, bo równie dobrze możesz mieć ustawione hairworks na maxa.

Pokaz przynajmniej screen z ustawieniami.

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno złożyłem komputer wart dużą sumę, dlaczego mając GeForce GTX 1050 Ti, intel Core i5 7500 CPU @ 3,40GHz, 16GB ramu, Windows 10 pro. Wiedźmin 3 działa tylko płynnie na minimalnych i rozdzielczości najmniejszej, gdy patrze na wydajność CPU może jakieś max 35% zajęte, a ramu 3%. GTA 5 normalnie na średnio/wysokich działa. Dlaczego tak się dzieje ?? Każdą odpowiedź uwzględnię. :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

 

Nawet 1050Ti powinien pociągnąć grę w detalach Średnich, rozdzielczości 1920x1080 w 50-60fps'ach.

Jakim cudem ty zapłaciłeś 6000zł za i5-7500+1050Ti? Przecież to zestaw za jakieś 2500-2700zł (z systemem 3200zł MAX), więc albo kłamiesz albo ktoś cię oszukał na ponad trzy bańki xD.

 

No nie wiem na co mi to wygląda. Może jakimś cudem karta graficzna jest źle podłączona i komputer korzysta z integry? Pobierz darmowy program CCleaner i sprawdź czy widnieje tam coś w stylu "Intel HD Graphics" czy faktyczne "Geforce GTX 1050Ti" - jakbyś miał problem ze znalezieniem to wygląda tak: https://image.prntscr.com/image/L5d7xw-kThOJSzwILIkDXQ.png

Pobierz HWMonitor, włącz program żeby chodził w tle, odpal Wiedźmina pograj z 5 minut i wyłącz, wrzuć screenshota okna HWMonitor z temperaturami.

Edytowane przez Amozjebiusz_Dawidowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawione wybór GPU w biosie? Może tam jest skopane?

Zasilacz jaki masz?

Karta jest dobrze osadzona w slocie?

Ta karta powinna dawać okolice 60fps na med i powyżej 30 na wysokich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ogranicza wydajność  GPU. Albo sprawa programowa czyli sterowniki/bios lub sprzętowa.  Mi to bardziej wygląda na programową. Sprawdź użycie GPU w Wiedźmin 3. Zainstaluj MSI Afterburner. Jeśli będzie niskie to jest coś  nie tak. Jeśli wysokie to co innego ogranicza niż  karta. Najprościej by było przeinstalować system.  Do tego wgrać wszystkie Sterowniki do  płyty głównej i karty graficznej najnowsze jakie są.   Można też spróbować przełożyć kartę do innego slotu PCI-ex.  Jak komp był składany w sklepie wraz z system to może lepiej złożyć reklamacje. Jak samemu był instalowany system to wtedy można samemu próbować. Jak nie znasz się za bardzo na komputerach to może jakiś znajomy sprawdzi co jest nie tak. Moze też jakaś wtyczka od zasilania na płycie nie jest podpięta. 

 

6000 zł to chyba za monitor połowa z tego ?

 

Podaj więcej szczegółów jaka płyta główna no i jaki zasilacz. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt komputera ktory posiadasz to nieco ponad 4tys zl , więc nie wiem za co ty dales 6tys. Chyba, że jakis lepszy monitor był w zestawie


Nawet 1050Ti powinien pociągnąć grę w detalach Średnich, rozdzielczości 1920x1080 w 50-60fps'ach.

Jakim cudem ty zapłaciłeś 6000zł za i5-7500+1050Ti? Przecież to zestaw za jakieś 2500-2700zł (z systemem 3200zł MAX), więc albo kłamiesz albo ktoś cię oszukał na ponad trzy bańki xD.

 

No nie wiem na co mi to wygląda. Może jakimś cudem karta graficzna jest źle podłączona i komputer korzysta z integry? Pobierz darmowy program CCleaner i sprawdź czy widnieje tam coś w stylu "Intel HD Graphics" czy faktyczne "Geforce GTX 1050Ti" - jakbyś miał problem ze znalezieniem to wygląda tak: https://image.prntscr.com/image/L5d7xw-kThOJSzwILIkDXQ.png

Pobierz HWMonitor, włącz program żeby chodził w tle, odpal Wiedźmina pograj z 5 minut i wyłącz, wrzuć screenshota okna HWMonitor z temperaturami.

Złoz mi taki zestaw bez systemu na za 2700zł . Kupuje odrazu od ciebie!!!! czekam!!!!!!!!! Mówie serio!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno czegos takiego nie czytałem  :zonk:

Jak kupujesz komponenty w różnych miejscach to wychodzi drożej niż jak z jednego źródła, nie wiem co w tym dziwnego dla Ciebie. W sklepie możesz sobie skonfigurować jakie chcesz bebechy i sprzedawca często sporo zejdzie z ceny (chociaż marże na hardwarze są raczej niskie w sklepach detalicznych). Wiadomo, że szukając okazji możesz złożyć dobry komputer, zwłaszcza jak wszystko będzie zajechane i pokupowane od ciułaczy z wolumena. Ja jednak wolę nowy sprzęt na gwarancji, który odbieram od ręki z 15-20% rabatu niż bujać się 2 miesiące i składać maszynę po śrubce.

Edytowane przez akovalsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze jaki masz plan zasilania w systemie - ustaw zrownowazony. Sprawdz czy cos Ci go nie zmienia. Tak jak inni napisali przeinstaluj stery i co wazne zobacz z jakiej grafy korzysta gra przy wiesku. Mozna to tez zobaczyc w panelu nvidia - zarzadzanie ustawieniami - ustawienia programu. Wieska przechodzilem dawniej na i5 3570k i 770 gtx i smigal na wysokich az milo.

Edytowane przez jpikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...