Skocz do zawartości
Pacza

Battlefield 1-Czy ma sens dokupowanie ramu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój sprzęt:

 

Cpu: i3 6100 3.7 ghz

Gpu: Gtx 750 ti 2gb

Ram: 8 gb 2133mhz (Single Channel)

Mobo: msi B150M Pro-VDH

 

Zastanawiam się nad dokupieniem drugiej kości ram, ponieważ puki co nie nie mam możliwości zagrania podboju na jakiejkolwiek mapie. Fps skacze pomiędzy 61(lock)-20, choć większość czasu kreci się wokół 35-45. Na trybach pokroju szturm lub linia frontu mam 60 klatek z sporadycznymi spadkami do 55. Gram na średnich detalach z rozdz. 1440:900, a dalsze obniżanie detali nie daje żadnej różnicy w płynności. Moje pytanie brzmi: Czy dokupienie ramu i uruchomienie Dual Channel da mi poprawę wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem

Wymagania zalecane:

  • System: 64-bitowy Windows 10 lub nowszy
  • Procesor (AMD): AMD FX 8350 Wraith
  • Procesor (Intel): Intel Core i7 4790 lub równorzędny
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ RX 480 4 GB
  • Karta graficzna (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 3 GB
  • DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11.1 lub równorzędna
  • Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 KBPS
  • Miejsce na dysku twardym: 50 GB
  •  
  •  
  • wiec nie ma sie co dziwić [stawiam na procka jak wieksza sieczka] nawet w minimalnych jest i5
  • - ja bym dokupił ramu w koncu nie taki drogi a zawsze cos tam doda i zbierał na proca
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój wpis:

http://forum.purepc.pl/topic/373249-battlefield-1/?p=4046660

 

W skrócie, przy nie najwyższych ustawieniach jakości, miałem użycie grubo ponad 2GB VRAM (czyli obstawiam, że problemem jest karta graficzna, bo na moim RX460 4GB + i5 2400 ta gra chodziła OK).

 

Co do RAM, to nie przypominam sobie, by gra razem z systemem przekraczała 8 GB użycia.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na średnich detalach z rozdz. 1440:900, a dalsze obniżanie detali nie daje żadnej różnicy w płynności

hmm wtedy powinno lepiej chodzić a nie chodzi

 

moze chodzi z ramem o dwukanałowość - niekoniecznie ilość zawsze to jakis plus

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem test z RTSS to vram nie sięgał wyżej niż 1,9 gb (tekstury wysokie) ,a ram na około 6,5gb do nawet 7 gb. Jak oglądam filmy z podobnymi konfiguracjami, ale ram albo w dual channel albo 16 gb to nie ma takich dropów.

 

Właściwie to ogólnie dziwne rzeczy się dzieją z tą grą. Czasem odpalam i jest miód-malina wszystko płynnie, a innym razem to stałe 20 fps mam.

Edytowane przez Pacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dokupiłem 8gb ramu, więc teraz mam 16 w dual channel i klatki w bf1 na Amiens 64p tylko przy intensywnej walce (sporo graczy+czołgi+wybuchy)  spadają poniżej 60. Nawet podbiłem rozdzielczość do 1680/1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak łącząc te fakty:

 

Jak robiłem test z RTSS to vram nie sięgał wyżej niż 1,9 gb (tekstury wysokie) ,a ram na około 6,5gb do nawet 7 gb.


(czyli wiadomo, że większego użycia na karcie z 2GB praktycznie nie zobaczysz) i

 

Dobra, dokupiłem 8gb ramu, więc teraz mam 16 w dual channel i klatki w bf1 na Amiens 64p tylko przy intensywnej walce (sporo graczy+czołgi+wybuchy)  spadają poniżej 60.

 

Mam teorię:

 

Gra potrzebuje ponad 2 GB VRAM (co z resztą widziałem u siebie ... ~2,75GB VRAM używane na karcie z 4GB VRAM). Dzięki temu, że masz teraz 2x większą przepustowość pamięci, przepychanie niemieszczących się w VRAM danych do RAM komputera, odbywa się szybciej, dzięki czemu nie ma aż takich zacięć. Obstawiam, że gdyby ta sama karta graficzna miała jedynie więcej pamięci (ponad 2GB), to byłoby w Battlefield 1 jeszcze lepiej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo :D Właściwie to nie tylko w bf1 widzę poprawę wydajności. W R6S też klatki mi skoczyły o jakieś 20, a w the crew nawet w mieście trzyma 55-60fps. Jednak ciekawi  mnie jedna sprawa. CPU-Z pokazuje mi, że ram działa w dual channel, ale kości różnią się lekko timingami. Nie wiem też co oznacza w zakładce SPD okienko "Ranks". Jedna kość ma dual, a druga single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie ponowić swoje pytanie, które zdałem tu parę miesięcy temu, bo zrobiłem mały upgrade. teraz mam sprzęt i5 4570, gtx970 windforce 3, 8gb ram 1600. plyta GA-B85M-D3H. win 8.1

 

gram na ustawieniach (co dziwne, ze na takiej karcie tak musze) wszystko LOW, filtrowanie tekstur ultra i właczone HBAO. 

 

mam wrażenie, ze zmiana karty z 760 na 970 niewiele dała. Jak pozbyc sie tych denerwujących dropów zwlaszcza na takich mapach jak St Quentin czy Amien? Czy w ramach tego sprzętu da sie cokolwiek zrobic zeby bylo stałe 60fps?

 

probowałem juz tych wszystkich fixów z for i youtubów.

 

w user.cfg mam w tej chwili tak:

 

gametime.maxvariablefps 60
Thread.ProcessorCount 4
Thread.MaxProcessorCount 4
thread.minfreeprocessorcount 0 
 
a może rzeczywiście jedynym lekarstwem jest dokupić drugie 8gb ram? ("och ach jaka świetna optymalizacja" :P)
 
bardzo proszę o odpowiedź
Edytowane przez wd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to mało oryginalne, ale ja bym jednak lepszą GPU włożył. Chociaż dziwne, że nie widzisz różnicy, z 760 do 970 powinien być milowy krok

jest skok na pustej mapie. wtedy nawet ultra st quentin chodzi 60fps. ale ja nie potrzebuje ultra. gdyby sie dalo medium z HBAO ale solidne 60fps byłbym rad :P ostatnio jeszcze przeczytałem o wyłączeniu superfrech ale to nic nie dało. 

 

co do karty, w innych grach oczywiście róznica duza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...