Skocz do zawartości
marekgaw197

Zestaw komputerowy za 2200 bez GPU

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, planuje upgrade swojej jednostki, jako, że starą stacjonarkę właśnie sprzedałem. Mój budżet to około 2200zł bez karty graficznej (posiadam radeona r9 380 i przy obecnej sytuacji na rynku GPU nie planuje go zmieniać). Złożyłem taki koszyk, jednak jestem trochę zielony jeśli chodzi o hardware, więc prosiłbym o pomoc/opinie/ewentualne sugestie co zmienić.

 

https://www.morele.net/inventory/info/yVanpq/

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

Edytowane przez marekgaw197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w zestaw w sumie jest dosyć ok . Zasilacz weź L2 ! i dysk Transcend 370 :)

 

Ew:

63934025895692473433_thumb.jpg

SSD można zawsze w dowolnej chwili dokupić. CPU bazowo: 3,5 GHz do 3,9.

Po ustawieniu na 4 GHz+ "pozamiata" zablokowane modele i5.

 

2306,- zł 

 

Szybsze CPU i możliwość OC

 

88422245715774911026_thumb.jpg

AMD 4R/8W 16GB ram.

 

2445,- zł ew. bez SSD niecałe 2200

Obecnie troszkę odstaje od intela -niestety , ale ma 8W , co może być bardziej przyszłościowe. Dałem 16 GB ram , bo AMD jest kapryśne co do ramu. Kupując ten zestaw zadałbym pytanie pracownikom sklepu, czy ten ram będzie prawidłowo obsługiwany przez płytę .

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa  

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OC na pewno nie bd się bawił - jestem laikiem, komputera używam głównie do oglądania filmów z żoną / do rekreacyjnego grania, dlatego budżet 2200 to max. Bardzo mi zależy na dysku SSD. Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla tego Transcend 370?

Edytowane przez marekgaw197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w www.esc.pl ten transcend kosztuje 269 zł , zasilacz Vero L2 500 -na luzie- wystarczy.

 

Z esc.pl ten cały komp z ssd wyjdzie 2260 zł z ramem 2x4Gb corsair 2400 CL14 , jak dasz 2400 CL16 będzie to 2229 zł.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim wypadku zmieniam na tego Transcenda :)


Czy Vero l2 bd dobrym zasilaczem? Zawszse zwracałem uwagę, żeby kable były w oplocie, a on tego nie ma. Myślę jeszcze nad Corsairem VS 450


https://www.morele.net/inventory/info/Rg5Irm/

Tak wygląda zaktualizowany koszyk - czy warto coś zmieniać?

Edytowane przez marekgaw197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy płyta ATX nie będzie wyglądać lepiej niż micro ATX w obudowie z oknem? Przyznaje, że wygląd komputera też jest dla mnie istotny.


W sumie ostatnie pytanie - czy bardziej efektywna jest wentylacja na dole - tak jak w Regnum RG2 nad zasilaczem, czy na górze - jak w Aquarius x70W? Bo obecnie zastanawiam się tylko nad tymi dwoma obudowami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyglądu możesz brać pełny ATX :)

Zasilacz montowany na dole ma w sumie zalety, pobiera powietrze zimniejsze z zewnątrz , a nie z wnętrza obudowy.

Do w/w PC spokojnie model Regnum wystarczy.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się pewna mała zmiana - do budżetu doszło 200zł ale muszę dokupić chłodzenie procesora i jakąś kartę dźwiękową .Teraz miałem Asusa Xonara DG do Hyperx Cloud I i bylem raczej z niego zadowolony, jednak kupującemu mój stary PC bardzo zależało na tej karcie dźwiękowej.
Z wyborem coolera sobie poradzę, jednak mam pytanie apropo dźwięku - czy istnieje możliwość znalezienia płyty głównej do 500zł z dobrym procesorem dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "integra" Cię zadowoli , ale za niewiele ponad 500 są płyty na Z270 z ALC 1220, np:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/

Wówczas, pamięci można dać szybsze:

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-black-cmk8gx4m2b3000c15-764771/

 

Z ALC 1220 na B250 jest też :

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250-gaming-m3-b250-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975966/ /

tu pamięci max 2400 MHz

+ ew, jak pisałem wyżej :

https://www.morele.net/pamiec-corsair-ddr4-8gb-2x4gb-2400mhz-cl14-vengeance-lpx-cmk8gx4m2a2400c14-715674/

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz dźwięk w wysokiej jakości kup tańszą płytę , np tą B250 Mortar, czy podobną i zbieraj na np. Xonara DX. Xonar DG/DGX już jednak jest trochę "słabszy" i może nie być wiele lepszy od ALC1150/1220

Kolejna sprawa , każdy ma swoje wymagania odnośnie dźwięku , może połączenie Twoich słuchawek i ALC1xxx Ci wystarczy. 

 

Nie spodziewaj się że "kawałek układzika" na marginesie płyty, zastąpi- dobrą- zewnętrzną kartę dźwiękową. Jeżeli cudów nie wymagasz weź płytę Z270 z szybszym ramem, jeżeli dźwięk nie spełni oczekiwań =kupisz kiedyś np: Xonara DX.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim wypadku nie bd sprzedawał tego xonara DG który mam w tej chwili i w najbliższej przyszłości zmienię kartę dźwiękową na porządniejszą.

Czy do 200zł są jakieś sensowne alternatywy wyboru obudowy oprócz  SilentiumPC Regum RG2W lub Gladius M35W? Myślałem o RG1W ale wiele osób mówi, że to straszny piekarnik i odradza wybór tej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakie złącze masz tego Xonara ? Oby nie stare PCI , chyba , że kupisz np: ASUS Prime B250, który ma stare PCI.

 

Do 200 zł o lepsza obudowę będzie ciężko.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc stare PCI raczej będzie.

 

Jeżeli nie będzie nic kręcone itp , to może weź tą B250 asusa , ale ram polecam jednak dołożyć do 2400 CL14

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...