Skocz do zawartości
Lazerhawk

Jak połączyć komputery by były dostępne w sieci LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam pytanie odnośnie utworzenia połączenia pomiędzy komputerami w domu. Mój komputer jest wpięty kablem bezpośrednio do modemu, ze względu na stabilniejsze połączenie i lepsze osiągi sieci, drugi komputer znajdujący się w innym pomieszczeniu korzysta z wi-fi (do modemu podpięty jest router Netgear WGR-614). W tym układzie komputery nie widzą siebie w sieci lokalnej i żeby to zmienić muszę przełączać kabel od swojego komputera z modemu do podłączonego do niego routera (wtedy wszystko jest jak należy). Pytanie zatem, czy można to zrobić inaczej, aby bez przekładania kabla komputery widziały siebie nawzajem w sieci lokalnej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie IP uzyskuje komputer wpięty do modemu? W sensie prywatny 192.168.x.x, publiczny? Od razu też pytanie o maskę, jaką dostaje z DHCP na modemie - jeżeli jest tam DHCP.

 

IP to 192.168.x.xx, maska podsieci 255.255.255.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Kabel łączący modem z routerem netgear wepnij w port LAN netgear'a, nie WAN, wyłącz na nim DHCP.

Modem robi już NAT i ma serwer DHCP, od netgear'a potrzebujesz tylko, aby był switchem i access pointem. Obecnie robisz na nim drugi raz NAT, efektem czego masz dwie sieci LAN, które domyślnie nie widzą się wzajemnie.

 

Powyższe przy optymistycznym założeniu, że modem (providera?) nie jest dziurawy jak sito. 

 

Droga, którą ja bym szedł - ustawienie modemu w tryb bridge i przeniesienie LAN w całości na netgera. Może wymagać interwencji providera w konfiguracje routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...