Skocz do zawartości
ULoseAMD

Cichy zasilacz do G4560

Rekomendowane odpowiedzi

Składam skromny zestawik na G4560 do obudowy mATX i zastanawiam się nad zasilaczem. Zależy mi aby nic nie stukało lub buczało, sam zasilacz nie musi być bezgłośny. Budżet jest teoretycznie nieograniczony, nawet rozważałem Corsair sfx 450, ale uznałem że to jak z armatą na wróbla, zwłaszcza że obudowa jest mini tower. Komputer będzie służył przeglądaniu internetu, na dzień dzisiejszy karta zintegrowana, maksymalnie co tam może trafić w przyszłości to gtx 1050, więc zasilacz 350W jest bardziej niż wystarczający.

 

Rozważałem BeQuiet Pure Power 10 350W, ale wnętrze nie zachwyca, łożyska ślizgowe i cena 210 złotych to wszystko każe mi się zastanawiać czy nie dostanę tego samego, i więcej, taniej w postaci Vero L2, które wydaje się być udanym produktem. Nie wiem tylko jak z kulturą pracy, bo każdy serwis ma swoją własną metodologie, a o zestawienia zbiorcze w których jest SilentiumPC ciężko. Także jaki zasilacz w okolicach 200 złotych? Nie chciał bym przekraczać tej kwoty bo w okolicach 300 złotych brałbym po prostu wspomnianego sfx 450 który jest obecnie za 330 złotych w komutronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka buda bo od niej zaleza wymiary psu ja bym polecil bq dark power ale tu juz cena za 550 dobija pozostaje kupic cos mocniejszego z trybem polpasywnym wystarczajacym do nie uruchamiania fana pod obciazeniem tego mitx wspomniana evga g2 550 albo corsair rmi

 

no chyba ze rzeczywiscie cena nie gra roli

 

https://cenowarka.pl/seasonic-prime-titanium-fanless-600w-atx-2-4-ssr-600tl-a1570595.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap:

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-350w-cp-9020095-eu-649047/

 

Bardzo cichy, a wręcz niesłyszalny, kable z oplotem. W sumie to nie wiem czego więcej chcieć od zasilacza do G4560, do komputera służącego do przeglądania internetu. Nie stuka, nie grzeje się, nie buczy, w x-komie jeszcze jakiś czas temu można było go dostać za 139zł, więc możesz próbować do nich pisać - może sprowadzą w takiej cenie.

Jeśli chciałbyś coś tańszego, to w zestawach(tych najtańszych) z purepc z czerwca znajdziesz zasilacze za ~130zł, więc jeszcze tańsze niż ten Corsair.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elderion

 

to pojechales z psu 4tieru jak tutaj propozycje z 1 byly

 

owszem jakis seasonik 350 gold by wystarcýl ale taniej sie kupi ta evga g2 550

Nom, do procka za 300zł, gdzie autor wyraźnie stwierdza, że chciałby zasilacz w okolicach 200zł, ew. 300.;) Kupowanie zasilacza droższego od procka to trochę przesada, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mało precyzyjnie się wyraziłem. Budżet jest teoretycznie nieograniczony, tzn. mogę spokojnie przeznaczyć te 300-400 na zasilacz. Problem w tym że po prostu nie wiem czy półpasywny gold+ jest potrzebny w takiej konfiguracji i przeznaczeniu, gdzie komputer będzie chodził średnio 2 godziny dziennie. Osoba dla której składam komputer wyraziła życzenie, że ma być cichy, tylko nie bardzo w sumie wie co to ma oznaczać. Domyślam się że wentylator nie musi być bezgłośny, bo i tło takie nie będzie, ale jakiekolwiek stukania będą denerwować. Odnośnie ceny procesora to udało mi się go nabyć jeszcze przed wyprzedażą.

Evo G2 - 165 głębokości wyklucza ten zasilacz. Obudowę stanowi Fractal Design 1500, która według producenta ma max psu do 155 dołem, ale według moich pomiarów 160 powinien tam wejść spokojnie.

Corsair VS - seria zbiera bardzo złe opinie, więc odpada.

Już miałem brać Corsair CXM 450 który ma dobrą jakość wykonania, ale przeglądam recenzje i generalny konsensus jest, że zasilacz jest głośny.

Chyba ostatecznie zdecyduję się na Pure Power 10 400W który jest cichy i ma Silvera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Faktycznie, przepraszam, od paru dni G4560 nie kosztuje już 300zł, ale 359zł. Jeszcze tydzień temu za tyle kupowało się G4600. :)

 

Niemniej, bądźmy poważni. Niezależnie od tego, czy ten procesor kosztuje 300, czy 350zł, to, pragnę zauważyć, że autor wyszedł od takiego zasilacza:

https://www.x-kom.pl/p/346813-zasilacz-do-komputera-be-quiet-350w-pure-power-10.html

 

komentując go:

 

 

Rozważałem BeQuiet Pure Power 10 350W, ale wnętrze nie zachwyca, łożyska ślizgowe i cena 210 złotych to wszystko każe mi się zastanawiać czy nie dostanę tego samego, i więcej, taniej w postaci Vero L2, które wydaje się być udanym produktem

 

I zastanawia się nad takim produktem:

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/

 

Który dla odmiany kosztuje 189zł, ale za 500W. Kompletnie nie rozumiem, po co w takim razie ktokolwiek wyskoczył z zasilaczem wysokiej klasy, ale za to wszyscy zdążyli się na niego zafiksować i szukają alternatywy dla zasilacza za 400zł, a nie dla zasilacza za 189zł, chociaż w pierwszym poście jak wół stoi:

 

 

Także jaki zasilacz w okolicach 200 złotych? Nie chciał bym przekraczać tej kwoty bo w okolicach 300 złotych brałbym po prostu wspomnianego sfx 450 który jest obecnie za 330 złotych w komutronik.

 

W ogóle na tym forum panuje ostatnio dziwna tendencja do podrzucania tej evgi za 327zł. W każdym temacie, niezależnie od komputera, do którego ten zasilacz będzie  montowany. Rozumiem, że to stosunkowo fajny zasilacz we względnie fajnej cenie i to w sumie okazja, bo normalnie taki zasilacz kosztuje 100zł więcej i na pewno będzie lepszy od zasilacza za 150zł. Tylko po co?

Sam piszesz, że zasilacz za 200zł spokojnie wystarczy(ba! nawet certyfikat gold ma i w emagu stoi po 209zł!). Serio pytam. Mam rozumieć, że każdy zestaw z purepc(i nie tylko) jest do wyrzucenia, bo nawet w zestawach za 7800zł proponowane są zasilacze z certyfikatem 80 bronze plus, kosztujące poniżej 300zł, a pierwszy zasilacz z gold plus pojawia się w zestawie za 8000zł i kosztuje 30zł więcej niż ta evga za 327zł? Coś się ostatnio zmieniło?

 

***

edit.

Natomiast muszę rację oddać, że "internety" mają dość złą opinię odnośnie serii VS od Corsaira. Jest to o tyle ciekawe, że mnie polecono ten zasilacz właśnie na tym forum i sprawuje się ok.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ten:

https://seasonic.com/product/ssp-350-gt-active-pfc-f3/

https://www.emag.pl/zasilacz-seasonic-ssp-350gt-350w-80-gold-pl-983664-1gt35gf1dba10w/pd/DHPR9MBBM/

 

Ale równie dobrze stwierdzenie robertsup: "wystarczyłby" odnosiło się do mocy, a nie ceny i kompletnie przypadkowo trafiłem na zasilacz, który jest jednocześnie tani, od seasonic'a oraz ma golda, a robertsup mówił o jakimś innym modelu. Co dalej by znaczyło, że pół posta można wyciąć.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z emaga nie ma moduralnego okablowania a w budzie bedzie ciasnawo ze wszystkimi wtyczkami

najkrotsze psu jakie znalazlem (w atx) to bq dark power p11 550 i evga g3 550 (140mm) ale ceny maja takie ze taniej wymienic bude i o ile (bq moge polecic dla kogos kto szuka na takim pulapie) to evga g3 ma duzo mniej kabli niz g2 o tej samej mocy wiec to wyrob dla masochistow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No brak modułowego zasilacza faktycznie trochę utrudni życie, pytanie tylko jak bardzo.

Swoją drogą, ciekawa sprawa z tymi zasilaczami od Corsaira - na serię VS faktycznie narzekają na anglojęzycznych forach/recenzjach, jest test na elektrodzie z którego wynika, że ta seria mogłaby być lepsza, a jednocześnie zasilacze z tej serii znajduje się wśród polecanych zarówno na benchmark.pl jak i u Liptona, w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No brak modułowego zasilacza faktycznie trochę utrudni życie, pytanie tylko jak bardzo.

Swoją drogą, ciekawa sprawa z tymi zasilaczami od Corsaira - na serię VS faktycznie narzekają na anglojęzycznych forach/recenzjach, jest test na elektrodzie z którego wynika, że ta seria mogłaby być lepsza, a jednocześnie zasilacze z tej serii znajduje się wśród polecanych zarówno na benchmark.pl jak i u Liptona, w tym przedziale cenowym.

Nie znam serii VS, ale słówko o CX: Używałem CX430 przez 6 lat. Nie padł, ale oglądając przez szpary co najmniej jeden kondensator rozlał się na elektronikę. Z jednej strony 6 lat to niedużo, możnaby się spodziewać czegoś lepszego. Zasilał tylko Core i3, z grafiką może łącznie ze 100W. Z drugiej strony nie wybuchł i nie spalił kompa. Tak więc, dobry był, czy zły?  Przedtem był Chieftec 360W. Umarł po 5 latach, po cichu. Modecom Feel 300W żyje już kilkanaście lat, jaja jak berety z tymi zasilaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem jeszcze raz obudowę i te 165 powinno wejść. Biorę tę EVGE G2 bo cena faktycznie zachęcająca. Komputer dla Taty, nie będę więc żałował na częściach. Trochę przesada, ale w razie czego będzie sensowny zasilacz w rodzinie pod inną konfigurację, a tu się wstawi coś innego. Ten Sonic za 210 by faktycznie wystarczył, ale cena nie jest aż tak atrakcyjna i wolę postawić na coś bardziej uniwersalnego. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...