Skocz do zawartości
Spikeel

[4000zl/UPGRADE]Komputer do gier+CAD/bez GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy w modernizacji komputera jako że moja i5-4690 powoli się dławi gdy mam kilka aplikacji i zakladek pootwieranych.

Kwota jaką dysponuję to 4000zł, budżet mogę lekko przekroczyć (+-200zł). Ze starego PC zostawie:
GPU - Gtx 970 4GB

SSD - Goodram iridium pro 240Gb + jakiś Intel seria 520 120GB

HDD - Seagate 1TB, cała reszta do wymiany, tj. CPU, MOBO, RAM, PSU i jakaś buda może - Corsair Carbide Air 740 High (bardzo mi się spodobała, łatwo można ogarnąć kable i zamontować zestaw chłodzenia CPU)

 

Komputer służyć będzie w większości do grania+streaming (przeważnie gry multi typu PUBG, Overwatch, i pewnie większość nowych gier(Destiny 2)), podłączone 2 monitory (w tym jeden 144hz), w między czasie komputer bedzie używany do pracy głównie CAD.

 

Póki co wybór padł na:

CPU -  i7 7700k 

MOBO -  ASRock Z270 Gaming K4

RAM - Corsair Vengeance 2x8GB 3000Mhz CL15 

Buda - Corsair Carbide Air 740 High

Chłodzenie CPU - Corsair H115i ?

PSU - tutaj proszę o pomoc (miałem polecanego corsair'a vs550 ale głośny jest)

 

Teraz kolejna rzecz, czy opłaca sie teraz kupować i7 czy lepiej poczekać na 8 generacje?

Serio kilka już stron przeglądam i nie jestem w stanie sobie na to odpowiedzieć ;) więc pytam was.

Pozdrawiam

Edytowane przez Spikeel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie to pseudo WC , kup porządne AC jak np. TR Macho Rev. B albo Macho X2 lub BQ Dark Rock a resztę kasy dołóż np. do PSU .

 

Z dobrych i cichych PSU jest seria RMX od Corsaira ew. EVGA Supernova G2 - w którymś sklepie model 550W był dosyć tanio , chyba w komputroniku .

 

Ew. czekać do września na Coffe Lake lub iść w kierunku Ryzena jak potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy obliczeniowej (w domu) nie potrzebuje aż tak wielkiej, a trochę się Ryzena boje. 

PSU - EVGA Supernova G2 650W i Corsair RM650X raczej nic sie nie zmieni.

Obudowa - pewnie to juz osobista sprawa, czytałem recenzje tego Corsaira Carbide Air 740 i ogólnie wydaje sie być spoko.

 

Chłodzenie - serio mało dają te pseudo WC? 

RAM - no tutaj to raczej bardziej powinienem szukać promocji

 

Kwestia płyty głównej, czy decydując się na 7700k jest ona wystarczająca i będzie można podkręcić procka?

 

Ale w sumie jak na wrzesień będą chcieli wypuścić 8 generacje to może faktycznie lepiej poczekać a teraz kupić budę i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś może, żeby wymienić jedynie twoją i5 na i7? Taki I7-4790 jest niewiele słabszy od i7-7700k, a wyjdzie dużo taniej. Z tego co widzę po opisie, to kompa generalnie masz fajnego. Wydasz 4000zł i dostaniesz 15% więcej niż gdybyś wydał 1000zł, zmieniając samego procka.

Co do czekania, to ostatnio jest trochę tak, że ciągle się czeka, ale trochę nic z tego nie wychodzi. W grudniu wszyscy radzili czekać na Kaby Lake, w styczniu na ryzeny(no, tutaj trochę się faktycznie zmieniło), później na vegę, przy okazji na x299, a teraz na Coffee Lake. Doczekaliśmy się jedynie drogich pamięci, drogich ssd, braku kart graficznych, oraz odblokowanych inteli, których podobno lepiej nie podkręcać.;) Jeśli chcesz zmieniać całą platformę i zasadniczo się nie śpieszysz, to MOŻE ma to jakiś sens. Pod warunkiem, że potrzebujesz więcej niż 4 rdzenie w kompie. Intel ma w końcu rzucić 6 rdzeni do mainstream'u, ale patrząc na to jakim "przełomem" było x299, to nie spodziewałbym się cudów w porównaniu do tego co teraz oferuje ryzen. Zapewne będzie to 6 rdzeni, ale taktowanych niżej niż analogiczne intele posiadające 4 rdzenie - fizyki nie oszukasz i jeśli rzucą procki z glutem(a pewnie tak się stanie, skoro potrafili to zrobić w hedt) w 14nm(a tak będzie), to nie ma siły, żeby to taki procek był wysoko taktowany. Temperaturę trzeba odprowadzić, a jak to ostatnio wychodzi intelowi, to widać na i7-7700k - procek jest na tyle mocny, że grzeje się strasznie. Do tego stopnia, że Intel radzi żeby nie podkręcać...odblokowanego procka.;)  To oczywiście trochę wróżenie z fusów, bo może stać się cud i Intel faktycznie wypuści zauważalnie lepsze procki, ale ja jakoś w to nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...