Skocz do zawartości
Master2197

PC vs iMac

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić komputer i wiem że wywołam teraz <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>oburzę pomiędzy fanami Apple a resztą.Wiem też że za iMaca w dobrej konfiguracji można stworzyć niezłą maszynę.Dlatego chciałbym poznać tę "zalety" dlaczego ludzie korzystają z maców.Do pewnego czasu sam chciałem stworzyć swój komputer,złożyć go samego itd.,ale ostatnio dorwałem na chwilę iMaca do przetestowania i przyznam że trochę wzbudziło to moje wątpliwości więc jakby ktoś mógł pomóc.Dlaczego ludzie wybierają apple?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple wybieraja glownie artysci, graficy I muzycy, bo czesto to ludzie nietechniczni, a kazdy apple jest taki sam, wszystko tak samo sie podlacza, wyglada i uzywa. I latwo w spolecznosci wymienic sie wiedza. Jak cos nie dziala to wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie I maca możesz złożyć sobie o wiele wydajniejszy zestaw z komponentami o wyższej jakości natomiast w cenie Maca dostajesz kompleksowy support, lżejszy os ze względnie bardziej przystępnym UI

A przede wszystkim marketing.

Podobno os maca uchodzi za bardziej (czego nie da sie bezposrednio zweryfikowac ) niezawodny jednak gdy przeanalizujesz profesje gdzie wymaga się od komputerów najwyższej mocy obliczeniowej (np graficy 3d) to nie uświadczysz na ich biurkach Macow

Ale tam gdzie nie ma takiego parcia na moc i wydajność, a komfort użytkowania wydaje mu się lepszy na os maca, lubi minimalistyczny design i zależy mu na rej całej marketingowej otoczce, a ma kasę to czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić komputer i wiem że wywołam teraz [ciach!]oburzę pomiędzy fanami Apple a resztą.Wiem też że za iMaca w dobrej konfiguracji można stworzyć niezłą maszynę.Dlatego chciałbym poznać tę "zalety" dlaczego ludzie korzystają z maców.Do pewnego czasu sam chciałem stworzyć swój komputer,złożyć go samego itd.,ale ostatnio dorwałem na chwilę iMaca do przetestowania i przyznam że trochę wzbudziło to moje wątpliwości więc jakby ktoś mógł pomóc.Dlaczego ludzie wybierają apple?

Kup imaca będzie śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC vs iMac

Już w tytule jest pewnego rodzaju bład/uogólnienie: W 2006 roku Apple zakończyło produkcję PowerMac G5, który był ostatnim Mac w architekturze PowerPC - kolejne Maki to x86, jak każdy PC. Różnią się systemem operacyjnym i oczywiście wzornictwem. Ale na Mac możesz zainstalować Windows, a na zwykłym składaku - macOS (tzw. hackintosh)

 

Dlaczego ludzie wybierają apple?

Jak dla mnie główne powody:

- potrzebują się wyróżniać

- potrzebują/lubią używać softu dostępnego wyłącznie na macOS/iOS

- wolą macOS od Windows lub bardziej ufają Apple niż M$, a Linux/BSD/Android nie jest dla nich z tych czy innych powodów akceptowalną alternatywą

- nie da się też ukryć, że wzornictwo Apple w pewien sposób się wyróżnia, a jakości wykonania i/lub niektórych rozwiązań konstrukcyjnych próżno szukać u konkurencji.

- ponieważ Mac ma od zawsze wystandaryzowany hardware, OS może być do niego precyzyjnie skrojony - stąd macOS zazwyczaj jest bardziej niezawodny, mniej dziurawy i powiedzmy bardziej responsywny. Po prostu pisany jest pod konkretny harwdare, podczas gdy dajmy na to Windows ma działać na wszystkim. Niby macOS również ma HAL, ale ma ono niewiele wspólnego z HAL Linuxa bądź Windows.

- obecnie, ponieważ M$ swym genialnym marketingiem praktyczne zarżnął Windows Phone, a Google nie ma (oficjalnie) OS dedykowanego dla desktopów, to jeżeli chcesz mieć spójny OS z przyległościami w telefonie i na desktopie, to Apple nie ma konkurencji.

 

Po prostu ludzie mają różne potrzeby, preferencje i priorytety.

 

PS. macOS to IMHO dobry system, u zarania bazujący na BSD, ale praktycznie od początku zawsze go wyprzedzający. Natomiast polityka Apple praktycznie w każdym jednym detalu jest dla mnie nieakceptowalna i wręcz mnie brzydzi chyba nawet bardziej, niż M$, stąd Mac nigdy dla mnie nie istniał jako platforma, a ich produktów staram się nawet nie dotykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie do czego komp [co bedziesz robił, czy to jakiś specyficzny soft który jest na jednej tylko platformie a niedostępny na innej] i potem porównaj co cię lepiej zadowoli

 

zawsze też możesz jakieś AiO kupić aby wygladało trochę jak makówka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...