Skocz do zawartości
Junx1

Płyta pod 1155 do 500 złoty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego że moja stara płyta główna padła to muszę wymienić. Cena jak wyżej 500 max (ewentualnie lekka dopłata). Płyta będzie pod i7 3770 (bez końcówek), 16 GB DDR3 + GTX 660. Format ATX (mam dość małych płyt), portów USB 6 (ze dwa chociaż 3.0) i średnia/dobra karta dźwiękowa. W przyszłości planuję Upgrade Ram'u do 32 + GTX 960/1050Ti i wyżej. Aktualnie zasiłka do Termaltake (jeśli źle napisałem to sorki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą. Skoro padła płyta, sprzedaj graty i zmigruj się na socket 1151, nie przepłacisz za dużo. I mówi ci to osoba, która siedzi na 1155.

Czytałem gdzieś, że płyty 1155 są nieco bardziej awaryjne (twoja jest przykładem), jest ich mało na rynku i kosztują. Ponadto:

- im nowsza karta graficzna, tym częściej występują problemy kompatybilnościowe

- stara płyta może mieć zmęczoną sekcję zasilania i włożenie w nią karty, która ciągnie 75W z PCI-E to proszenie się o kłopoty

- MS właśnie zrobił niebezpieczny precedens z Windows 10, na niektórych komputerach z z procesorami Atom odmówił instalacji aktualizacji, bo sprzęt rzekomo już nie wspierany. Nie masz gwarancji, że za parę lat nie zrobi tego na kolejne stare platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bor@s płyta padła od pioruna, ja ją miałem ponad dwa lata i jest z "drugiej" ręki. Płyta działałyby dalej no ale piorun wybrał inaczej. Pozatym nie chce mi się pchać w nowsze generację, za dużo z tym zachodu jak dla mnie. Osobiście nie mam W10 bo to kupa, lecę od X lat na W8.1 i nie narzekam. Płyta będzie nowa więc o zmęczeniu nie ma opcji, pozatym jak stary i5 2500k daje rade przy GTX 1070 to nie widzę sensu inwestować w nowszą podstawkę.

 

@Phill76, dzięki ale pewno pójdę w MSI a konkretnie w model Z77-A GD65, lepsze "bebechy ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ten system i się nie ośmieszaj.

Tu akurat będę bronił kolegi. 8.1 jest ok. Jedyny z nim kłopot, to brak obsługi DX12 i brak sterowników do RX 5xx, ale przy dzisiejszych cenach Radeonów to żadna wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wypowiem, W10 miałem "chwilę" i wywaliłem, za dużo na siłę chce dać od siebie nie potrzebnych programów. Poza tym nie każdego stać na wywalenie 2500-3000 złoty na nową podstawę, płyta, procek i Ram. Ja kupuje sprzęt na lata a nie co pół/rok zmieniać. Poza tym ja zaczynałem od Celerona 2,23 GHz, 256 MB Ram i Radek 9550. Kto pamięta te czasy to zrozumie, młodsze pokolenie wątpię, ale kto wie wyjątki się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... sam siedzę na Dell T3500 W3690 z GTX 970 i też nie mam potrzeby zmieniać,a zaczynałem na zx spectrum Decyzję podejmuje się do własnych potrzeb, przekonań a 3770, czy i5 2500k to nadal dobre procki, ale nie powiem, że nie ma znacznie szybszych. Kroi się do własnych potrzeb, budżetu i tyle. Co do Win 10 to masz mylny osąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe z resztek magazynowych sa jeszcze do kupienia ale nie za 500

 

https://www.gigaserwer.pl/t7007,supermicro-mbd-c7h61-o

 

co czyni je calkowicie nieoplacalna inwestycja

 

do wspomnianego della t3500 uzywane mobo chodza po 500 to juz lepiej byloby kupic della t3600 niz ratowac t3500 w razie w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...