Skocz do zawartości
ahmede

Problem z dyskiem - na jednym PC działa na drugiem PC nie

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy dysku WD Blue 640GB z danymi. Dysk systemowy SSD działa bez problemu.

Na nowym komputerze instalowałem (aktualizowałem) sterownik Intel AHCI ze strony producenta płyty głównej po restarcie komputera dysk HDD zniknął dla dysku SSD było widać instalację sterowników. Po wejściu w zarządzanie dyskami pokazuję jego podwojoną pojemność i przy próbie fomatu wyskakuje błąd crc.

Podpiąłem ten dysk do starego komputera i tam o dziwo wszystko działa, dane są, SMART jest ok. Zrobiłem backup danych i sformatowałem go.

Po podłączeniu w nowym komputerze chciałem zrobić format dysku w cmd fuknkcją diskpart ale przy próbie stworzenia i formatu znowu wyskakuje błąd crc.

Jak to jest, że na jednym komputerze ten dysk działa bez problemu na drugim jest taki problem?

Edytowane przez ahmede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny przewód sata, inne gniazdo sata, inny kontroler sata?

 

Jaka płyta główna?

 

Tam gdzie dysk działa asus p5q-e

 

Tam gdzie nie działa dysk asus z170 pro gaming - dodam tylko, że przed aktualizacją sterownika dysk działał

 

 

@edit

 

podłączyłem go jako dysk zewnętrzny i system go wykrył na nowym komputerze. Przeprowadziłem formatowanie i podpiąłem go do płyty głównej jak na razie wszystko działa jak trzeba. O co więc chodziło?

Edytowane przez ahmede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...