Skocz do zawartości
elvlanden

Darmowe oprogramowanie rzeczywiście sprawdzające komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Szukam oprogramowania, które pozwoli mi na dokładne opisanie komputera przed sprzedażą.

Kupiłem okazyjnie 3 zestawy komputerowe Acera, z czego potrzebne mi są dwa, a trzeci chciałbym sprzedać.

Dwa rozpakowane już śmigają, wiem że mają kartę Nvidia 1080, procesor i7 7700, 16Gb pamięci RAM o częstotliwości 2400MHz,

Chciałbym bez rozbierania komputera dowiedzieć się o producencie podzespołów, opóźnieniach RAMu itp, by opis był jak dokładniejszy.

Ponieważ komputery powinny być identyczne, chcę na podstawie dwóch już działających sporządzić opis trzeciego.

Jakiego programu najlepiej użyć, by uzyskać wiarygodne dane? Ostatnio czytałem, że odczyty np CL RAMu w CPU-Z potrafią być nieprawidłowe.

W jakim programie warto sprawdzić wydajność karty graficznej?

 

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie problem odkrecic boczna scianke od obudowy ktoregos z tych uzywanych i zerknac?

 

zrobisz fotki psu(tabliczka), mobo(nazwa i rewizja), ramu, dyskow i gpu i bedza pelne dane takie ktorych zaden program nie odczyta (psu, ram nie musi chodzic z danymi fabrycznymi bo to ustawienia biosu a tak nie bedzie niedomowien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzania co siędzi w kompie i jakie ma parametry - CPU-Z , GPU-Z , Everest/Aida 64 , do dysków to np. HD tune / HD Tune pro albo Crystal Disk Info ( choć ten bardziej podaje status smart ) .

 

Do sprawdzania stabilności i ogólnie testowania podzespołów pod kątem błedów  - OCCT , Prime95 , Furmark , HD Tune w wersji pro , CDI/CDM , ASSD Benchmark ( do dysków SSD ) .

 

Testowanie wydajności - benchmarki albo gry .

 

Choć nie wszystk da się odczytać - jaki jest zasilacz , jakie chłodzenie procesora czy wentylatory , jak komp to gotowiec od HP/ACera etc. to z reguły info na temat płyty jest bardzo skąpe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zrobione, dzięki wam:)

Jak myślicie, w jakim dziale można poprosić o wycenę sprzętu bez łamania regulaminu forum?

Bo w ogólnym co kupić w regulaminie wisi, że tamten dział nie służy do wyceny sprzętu...

A nie chce zostać Januszem internetu i wystawić sprzętu w jakieś zawyżonej cenie - chcę, żeby szybko się sprzedał i nabywca był zadowolony. Pozdrawiam serdeczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...