Skocz do zawartości
fobar

Zasilacz do zestawu - r5 + 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego PC, wszystkie komponenty już prawie ustalone, jednak mam ciągle dylemat co do wyboru zasilacza. Jednego jestem pewny ma być to Gold. 
 

CPU: AMD Ryzen 5 1600 / X; @ ile się tylko da

CPU Cooler Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance
MOBO: Gigabyte GA-AX370-Gaming K5
RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15
SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB; Dosyć szybko zakupię 2-gi taki
HDD: Toshiba P300
GPU: EVGA GeForce GTX1080 FTW Gaming 8GB; @ 2 GHz, undervolting do 75%

Myślałem nad RM650X do Corsair, ale ostatnio jego ceny niezbyt mu sprzyjają. Może Wy macie jakieś ciekawe alternatywy dla niego?

Edytowane przez fobar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie cena iridium pro 480 jest taka ze lepiej kupic zamiast 240+hdd ale jak dlugo tak bedzie nie wroze

 

699 →400+200(jesli p300 1tb jak 2tb ceny takie same jak 480)

btw

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-prime-650w-ssr-650gd-1131081/

 

2 zlacza sata mniej ale 12 lat gwary wiec twoj wybor akurat w owocaąh cena rm650x taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal to <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ianie pseudo WC i kup normalne , porządne AC np. coś z serii Macho czy BQ Dark Rock 3 .

 

Wyjdzie taniej i ciszej .

 

Corsair RMX 650W może być , bardzo dobra i cicha konstrukcja , alternatywnie EVGA Supernova G2 / G3 , chyba że nie brak ci kasy to może być ww. SS Prime .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodzenie, to ono zależy w dużej części od tego, czy do czasu zakupu przeze mnie PC, Corsair wypuści swoje nowe AiO, jeśli to zrobi to h100i będę miał za połowę ceny - używane jakieś 6 msc. Stąd też wiem jak podkręcona i zundervoltingowane będzie GPU.

Co do samego chipsetu, niestety płyty na B350 mają gorsze audio niż te z X370 - czymś muszę napędzić słuchawki. No i samej płyty nie chcę wymieniać przez kilka lat, prędzej wymienię proca przechodząc na R7 - może przy Ryzenie 2.

 

Meh, więc MSI i Gigabite śpią zamiast wydać bios z agesą 1.0.0.6a., masakra... zostaje Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz MSI B350 Pro Crabon z najlepszą sekcją zasilania spośród B350 oraz Audio ALC1220.

 

Jest jeszcze Asus B350F Strix i ta ma nawet jeszcze lepszą customową dźwiękówkę na ALC1220 (nawet x370 prime ma gorszą) -ale za to z kolei na MSI można ustawić napięcia CPU w biosie manualnie a Asus po offcesie. Z drugiej strony MSI dłużej biosy robi pewnie dlatego że mają z 20 różnych płyt.

 

Także spośród B350 też można coś wybrać :)

Właśnie z powodu dźwiękówki inne płyty na B350 nie są opłacalne, chyba że ktoś ma swoją na pcie. MSI ma do tego usb type-c więc w sumie kompletna płytka.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...