Skocz do zawartości
Mucha_bn

Athlon czy Celeron

Rekomendowane odpowiedzi

NIewiem co kupic czy athlona czy celerona... chodza w podobnej cenie, athlon wydajniejszy od celerona ale celerona lepiej sie kreci... Prosze o drobna rade co kupic pod katem overclocku. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmmmm ciekawe. Twoim zdaniem lepiej sie kreci celerona???

Sam sobie odpowiedziales w pierwszym zdaniu. Wiec nie ma sie nad czym zastanawiac.

Jak mocno mozna go podkrecic 2000+ przy wydajnym chlodzeniu powietrzem ( cooler mojej roboty:) ) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie jest aż tak strasznie z kręceniem nowych Athlonów. Na powietrzu spokojnie można uzyskać z 1700+ aż 2700+ (mi się na zwykłym Titanie to udaje :)), więc myślę, że dobra seria 2000+ pójdzie na 3000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700+ dlt3c spokojnie pójdzie na 3000+ na chłodzeniu powiatrznym, np V7+ czy A7+. a 2000+ aiuhb 3200 się wykręci. na allegro są selekcjonowane sztuki co na 3200 + biegają.

 

ja wybrałem AMD to wiem, za co płacę. w celeronie nie mam pojęcia za co siędaje tyle kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

widzialem gdzies testy gdzie celek 2@3ghz byl szybszy od athlona 1800+ o jakies 1-2% 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <span style="color:red;">[ciach!]</span>o znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie i spadam pracowac (prezes wlasnie na mnie sie wydarl:) ) Jak myslicie na ile mozna przetaktowac gf2mx400 170/190???

Co to jest za karta z takimi taktowaniami? Typowo dla mx400 jest 200/167 albo 200/143 :?

Moja z 200/167 idzie na 270/210. A o samym podkręcaniu MX400 jest co najmniej 3 tematy na forum, wyszukiwarka się kłania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wracajac do gf2mx400 ...niewiem czy predkosc mojego gf niejest artefaktem ale on chodzi na 275/230 to chyba nienajgorszy wynik - chlodzenie powietrzem

Pamięci ładnie. To jakaś wersja ultra może? Ja mam samsungi 6ns, mógłbyś swoje sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis robie zdiecie tej grafy to rzuce linka ... 4 wentylatory... na chipie jest wentylator od coolera jakiegos procka 800mhz , taki sam wentylator z tylu chipa, plus dwa wentylatory na radiatorach od ramow... najcichrze to niejest ale fajnie burzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Oooo ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le! Ty jesteś albo ślepy albo głupi. Po cholere mi te 3GHz skoro procek 2GHz (lub 2000+) będzie lał tego celka po [gluteus maximus]????

Dla satysfakcji, że osiągnałem 3GHz??????? To jest jakaś mania liczb???? Po <span style="color:red;">[ciach!]</span> mi coś na czym i tak połowa gier będzie się ciąć..... Ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Oooo ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>! Ty jesteś albo ślepy albo głupi. Po cholere mi te 3GHz skoro procek 2GHz (lub 2000+) będzie lał tego celka po <font color="#FF0000">[ciach!]</font>????

Dla satysfakcji, że osiągnałem 3GHz??????? To jest jakaś mania liczb???? Po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mi coś na czym i tak połowa gier będzie się ciąć..... Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....

K u r w a człowieku nie obrażaj mnie, chyba pytający już wybrał Athlona ślepy jesteś? poza tym chyba napisałem już co myśle o wydajności nowych Celeronów, nie umiesz czytać? Przytocze ci swoją wypowiedź:"Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie" rozmawialiśmy o podkręcaniu i tylko o suchych MHz i tylko takie zadufane w AMD cioty jak ty mówią że te grzejniki się lepiej podręcają od Intela.

 

Powinieneś dostać bana bo pomimo 2000 postów zapomniałeś że Forum to nie obora w której jak wnioskuje z poziomu twoich wypowiedzi spędziłeś większośc życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Oooo ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>! Ty jesteś albo ślepy albo głupi. Po cholere mi te 3GHz skoro procek 2GHz (lub 2000+) będzie lał tego celka po <font color="#FF0000">[ciach!]</font>????

Dla satysfakcji, że osiągnałem 3GHz??????? To jest jakaś mania liczb???? Po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mi coś na czym i tak połowa gier będzie się ciąć..... Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>.a człowieku nie obrażaj mnie, chyba pytający już wybrał Athlona ślepy jesteś?poza tym chyba napisałem już co myśle o wydajności nowych Celeronów, nie umiesz czytać? rozmawialiśmy o podkręcaniu i tylko o suchych faktach i tylko takie zadufane w AMD cioty jak ty mówią że te grzejniki się lepiej podręcają od Intela.

Jeżeli jesteś tak krótkowzroczny, że widzisz tylko wyniki w MHz to ci jest dobry okulista potrzebny! I AXP kręcą się przynajmniej tak dobrze jak Pentiumy - to jest fakt! Więc nie wyjeżdżaj mi tu z taką wyższością procków Intela. Poza tym <span style="color:red;">[ciach!]</span>o mnie obchodzi co kto sobie wybierze, bo to jego kasa, ale jak ktoś podaje jakąś papkę, a nie informacje to mnie krew zalewa. I co z tego, że się tak kręcą???? Czy to o to chodzi??? Ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le.... :evil: Czemu tylu debili po tym świecie chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej panowie,panowie....spokojniej troszke

 

jesli wezmiemy takiego celka 2GHz i krecniemy go na 3GHz ,jak by nie patrzec podkrecimy go rowniutko o 1GHz (odkrywcze nie :wink: )

 

natomiast taki Xp1700+ (1460MHz) podkrecony do 2400+ (2GHz) zyskuje o ile dobrze licze 540MHz

 

wiec teoretycznie lepiej podkreca sie celeron........ale i tak nie dorasta do piet athlonowi jesli chodzi o wydajnosc,a chyba liczy sie wydajnosc a nie zegar :wink:

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Oooo ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>! Ty jesteś albo ślepy albo głupi. Po cholere mi te 3GHz skoro procek 2GHz (lub 2000+) będzie lał tego celka po <font color="#FF0000">[ciach!]</font>????

Dla satysfakcji, że osiągnałem 3GHz??????? To jest jakaś mania liczb???? Po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mi coś na czym i tak połowa gier będzie się ciąć..... Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>.a człowieku nie obrażaj mnie, chyba pytający już wybrał Athlona ślepy jesteś?poza tym chyba napisałem już co myśle o wydajności nowych Celeronów, nie umiesz czytać? rozmawialiśmy o podkręcaniu i tylko o suchych faktach i tylko takie zadufane w AMD cioty jak ty mówią że te grzejniki się lepiej podręcają od Intela.

Jeżeli jesteś tak krótkowzroczny, że widzisz tylko wyniki w MHz to ci jest dobry okulista potrzebny! I AXP kręcą się przynajmniej tak dobrze jak Pentiumy - to jest fakt! Więc nie wyjeżdżaj mi tu z taką wyższością procków Intela. Poza tym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mnie obchodzi co kto sobie wybierze, bo to jego kasa, ale jak ktoś podaje jakąś papkę, a nie informacje to mnie krew zalewa. I co z tego, że się tak kręcą???? Czy to o to chodzi??? Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.... :evil:

A ty jesteś tak ślepy że widzisz tylko to co chcesz widzieć bo k u r w a ile razy będe powtarzał że wiem jaka jest wydajnośc Celeronów4, ale podkręcają się dużo lepiej od Athlonów a że nie przynosi to rzadnego efeku to nie o tym rozmawialiśmy,udajesz wielkiego mastaha podkręcania, komp w 78% chłodzony azotem a ty swoje "cudo" podkręczasz na 2400+ :lol: :lol: :lol:

 

powtórze to jeszcze raz bo chyba nie przeczytałeś:

 

Powinieneś dostać bana bo pomimo 2000 postów zapomniałeś że Forum to nie obora w której jak wnioskuje z poziomu twoich wypowiedzi spędziłeś większośc życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...