Skocz do zawartości
Bartek1985

Komputer wstaje na sekundę po czy resetuje się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,sprzatalem dziś w mieszkaniu przetarłem dziś obudowę wilgotną szmatką. Podłączyłem wszystko z powrotem, komp kilka razy zrobił reseta ale wstał. Pochodził jakieś 10 minut po czym się wywalił z komunikatem windy że trzeba zresetować. Po resecie wiatraczki i diody uruchamiają się na dwie sekundy po czym wyłącza się.Zasilacz od dłuższego czasu rzęził, stukał jak dłużej pochodził stąd moje przypuszczenie że to zasilacz w końcu padał całkiem tylko czy wtedy uruchamiałby się na te parę sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczyszczenia styków pamięci ram + grafiki. W tym przypadku jednak możliwe że zasilacz niedomaga. ( choć możliwe to jest wszystko-każdy element )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki obecnie nie ma żadnej, na integrze jadę. Przwdmucham go dziś, no i mam dylemat jako że nie planowałem już jakichkolwiek inwestycji w niego, od dawna używam go tylko do bajek dla córki. Nie wiem czy wywalić 50 ZŁ za diagnostyke w serwisie, cy od razu kupić jakiś zasilacz, ewentualnie jakiś tani badziew na sprawdzenie. Widziałem na olx na ibox jakiś był za 30zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby od jakiegoś znajomego pożyczyć na chwile sprawny zasilacz na podmiankę.

Ew. szukałbym -jakiegoś w miarę przyzwoitego PSU.

Jeżeli jest tylko integra -cudów nie potrzeba.

Coś takowego np:

Chieftec 400 ( byle lepiej nie jakieś Akyga / Take me itp ) Ibox też niestety zbyt dobry nie jest.

lub:

Seasonic 350

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja stała się bardzo ciekawa ,wymienilem zasilacz na beQuiet 500 silver,pc wstal i działał dwa tygodnie,wczoraj dostalem tel od żony że znowu nie wstaje.Ciekawi mnie ze skoro cos innego jest walniete to dlaczego dzialal te dwa tygodnie normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz był słabej jakości mógł "nadwyrężyć" elektronikę płyty głównej. Zacząłbym od sprawdzenia stanu kondensatorów na płycie.

Te bajki dla córki to z serwisu jak YouTube czy dysku? Jak to drugie to spokojnie można kupić dekoder naziemnej TV (większość ma odtwarzacz multimediów) i podłączyć pendrive lub dysk zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...