Skocz do zawartości
potasss

Obudowa do komputera działającego 24/7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przyszło mi złożyć komputer, który będzie uruchomiony 24/7. Posiadałem już kilka części, niektóre musiałem dokupić.Priorytety komputera to:

-cicha praca

-niska temperatura

 

Rzeczy takie jak wygląd, podświetlenie mnie nie interesują. Komputer głównie będzie używany do wirtualizacji, czasem emulowania androida stąd potrzeba karty graficznej.

 

Posiadane przeze mnie części:

Procesor: AMD Phenom II X4 965

Ram: Goodram 6GB DDr3 1333

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

 

Części do dokupienia

Karta graficzna: Radeon HD 7770 

Zasilacz: Antec VP 500

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO 

 

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia co do części, które zamierzam kupić to śmiało piszcie. Resztę tematu poświęcę wyborze obudowy, ponieważ z tym mam jeszcze problem.

 

Budżetu na obudowę nie mam określonego, ponieważ nie wiem ile muszę wydać by dostać to co potrzebuję. Patrząc na to, że komputer ma być cichy i chłodny to obudowa powinna być raczej duża. Rozejrzałem się na rynku wtórnym za używanymi obudowami i za cenę poniżej 150zł mogę dostać np. takie modele:

Zalman Z3 PLUS

Corsair Carbide Series 300R

Brutus m20

Brutus m23

Gladius m40

SilentiumPC Regnum RG2

 

Niestety w specyfikacji nie ma wzmianki o wentylatorach, które są w środku, to też nie wiem czego się spodziewać. Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to są jakieś aukcje na allegro/olx to po prostu zapytaj sprzedającego czy dana buda zawiera wentylatory i jakie/ile.

 

W przeciwnym wypadku bierzesz to co zapewnia największy poziom wentylacji - ilość , wielkość czy sposób rozmieszczenia wentylatorów .

 

Zalman pozwala na montaż do 5 wentylatorów 120 mm - 2x przód , 2x góra i 1x tył , 300R ma dodatkowo możliwość montażu 2 wentylatorów 120 mm z boku i wybór czy to ma być 120 mm czy 140 mm ; Brutus M20 ma miejsce na 3 wentylatory 120 mm - 2x przód i 1x tył , model M23 ma dodatkowo miejsce na górze na 2x120 mm i jeden wentylator 120 mm wewnątrz na wysokości koszyka na dyski ( tak przynajmniej wygląda ze zdjęć na stronie SPC ) , Gladius ma układ tak jak Brutus M23 + miejsce na spodzie budy na wentylator 120 mm ; RG2 ma miejsce na 6 wentylatorów - 3 z przodu , 1 z tyłu i 2 w komorze na PSU .

 

Jak widać najgorzej wypada tutaj model M20 , bardzo dobrze wypada Zalman i Corsair , pozostałe konstrukcje SPC też nie są złe .

 

Zależy co taniej dorwiesz i w jakim stanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza głównym tematem: wiesz, że jest kompilacja Android x86/x86_64 i nie trzeba go emulować?
Mam zarówno 4.4.4 jak i 7.1 na blachach - działają normalnie, nie trafiłem na żadną niezgodność. 4.4.4 uruchamiałem na pewno w VirtualBox, VMware Playerze i Proxmox.

 

Co do budy - mam w dobrym stanie takie leciwe coś, jak Spire SwordFin Case - trzymam ją od lat, bo to dobra buda, ale raczej nie będę miał w najbliższym czasie potrzeby posiadania PC wymagającego takiej obudowy. Nie planowałem w sumie sprzedawać, ale jeżeli miałaby Ci się przydać...

Miałem w niej 955 BE @ 4GHz oraz GTX 460, temperaturowo dawało radę. Dwa wentylatory 120mm, przód i tył. Do tego zrobiłem kiedyś takie zmyślne pudełko z wentylatorem 120mm, które ściągało powietrze bezpośrednio z boku kart rozszerzeń i wyrzucało to przez pionową kratkę obok śledzi na tylnej ściance.

W budzie jest jakiś corsair (nie pamiętam - bodajże VS 550), na którym to chodziło. W razie czego, priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja , emulacja Androida jest zbędna skoro jest kilka wersji działających na X86 choćby RemixOS - masz do wyboru 2 wersje , albo jako główny/drugi OS ( czy to z poziomu VM czy jako samodzielny system ) albo coś ala emulator - Android Player .

 

Sam bawiłem się RemisOS odpalanym z pendriva jako Live OS i działał świetnie , uber wydajność na starym E5200 + HD4850 ( jak jeszcze działał ) w porównaniu do topowego ( wtedy ) sprzętu mobilnego .

 

Testowane via Antutu .

 

Choć czego się spodziewać po procku mobilnym z bardzo małym TDP ( chyba 5W lub mniej ) vs. desktopowe , nawet kilkuletnie procki z inną architekturą i sporo wyższym TDP ( i wynikającym z tego innym perf/wat ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czystego x86 na starym lenovo R61i - używam go czasem do pracy, bo na Linuxa nie ma mojego firmowego VPN, a Windows zasadniczo nie używam i nie posiadam. Ot, robi za klienta RDP + pocztę, mam też na nim kilka apek do ściągania mang.  Siedzi sobie normalnie na SSD, bootuje go grub. Windowsowy boot loader też potrafi, ale trzeba się trochę nagimnastykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś jeszcze emuluje Andka. Dobre sobie.    Chcesz mieć cichą pracę to pomyślałbym też nad SSD i wywaleniu tego dysku Seagate'a. Zależy też w jakim stanie jest dysk i jak z jego głośnością.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...