Skocz do zawartości
m40

Gdzie kupić (i jakie)? Kable Modularne do Zasilacza Seasonic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zasilacz Seasonic PRIME Gold 650W (SSR-650GD), ale nie mam do niego kabli PCIE. Gdzie mogę kupić pasujące kable 8pin > 2x (6+2)pin? Pobieżnie sprawdziłem ebay i niby coś tam jest, ale nie jestem pewien czy na pewno do tego modelu i wysyłka byłaby z Chin, a to troszkę za długo (miesiąc). Czy do tego zasilacza można dopasować takie kable z innych modeli / producentów? I gdzież to je kupić? Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu szukasz do tego konkretnego modelu? Przeciez to ma wyjscia jak kazdy inny zasilacz modularny, kazdy kabel z odpowiednia iloscia pinow bedzie ok.

 

Ponieważ, kiedyś już szukałem "modowanych" kabli Alchemy od BitFenix do innego Seasonica. I jak zauważyłem Bitfenix ma podzielone kable w zależności od producenta  (Bequiet, EVGA i Seasonic) a winternecie gdzieś pisano, że w zależności od producenta mogą mieć inaczej rozłożone piny, pomimo tej samej wtyczki, chociaż troszkę się to nie zgadza z moim tokiem rozumowania, zważając na to, że Seasonic robi zasilacze też dla innych marek, ale trudno mi to zweryfikować ponieważ nie siedzę w temacie zasilaczy na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, kiedyś już szukałem "modowanych" kabli Alchemy od BitFenix do innego Seasonica. I jak zauważyłem Bitfenix ma podzielone kable w zależności od producenta  (Bequiet, EVGA i Seasonic) a winternecie gdzieś pisano, że w zależności od producenta mogą mieć inaczej rozłożone piny, pomimo tej samej wtyczki, chociaż troszkę się to nie zgadza z moim tokiem rozumowania, zważając na to, że Seasonic robi zasilacze też dla innych marek, ale trudno mi to zweryfikować ponieważ nie siedzę w temacie zasilaczy na bieżąco.

nie wiem z czego wynika że bitfenix robi okablowanie pod danego producenta, może to jest zabieg marketingowy. Chociaż w przypadku zasilaczy Corsair, przewodów ATX24 przed wtyczką która wpinasz do płyty ma zamontowane kondensatory, są ładnie ukryte pod koszulką termokurczliwą ale są wyczuwalne. I z tego co wiem, jeśli chcesz sobie wymienić okablowanie na inny kolor, to corsair ma w swojej ofercie przewody w różnyych kolorach gdzie też są te kondensatory. Może podobnie jest z pozostałymi producentami.

 

Ale to jest problem tylko i wyłącznie kiedy to chcesz wymienić przewód na całkowicie nowy. Zawsze możesz zrobić przedłużkę albo ją kupić. Na pewno nie będzie to miało wpływu na nic, bo tylko przedłyżasz już istniejący przewód.

 

Ja osobiście, sam sobie zrobiłem takie przedłużki, (tzn, oplot), kupiłem już zaciśnięte przewody plus wtyczki, a oplot kupiłem na Aliexpressie i sam go założyłem na każdym przewodzie. Ale jak policzyłem koszt tego, to wychodzi bardzo pododnie jak kupisz gotowca od bitfenixa. Chyba że kolorystykę przewód chcesz nietypową to trzeba samemu robić.

Poniżej zdjęcia oplotu jaki wykonałem dla przykładu.

post-231945-0-55118000-1500976614_thumb.jpg

post-231945-0-84760600-1500976622_thumb.jpg

post-231945-0-81303400-1500976627_thumb.jpg

post-231945-0-99306300-1500976632_thumb.jpg

post-231945-0-32061800-1500976641_thumb.jpg

post-231945-0-04891000-1500976646_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...