Skocz do zawartości
booncol

Asus GL553VE czy Acer VN7-593g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


 


Czy warto dopłacić do Acera Nitro? Nie będę rozpisywał się do czego laptop ma być wykorzystany, ale napiszę na czym mi zależy:


- jakość ekranu (jasność, odwzorowanie kolorów)


- kultura pracy podczas normalnego użytkowania


- jakość wykonania

- temperatury obudowy


- jakość serwisu gwarancyjnego


 


Pracuję przede wszystkim wieczorami i w nocy, także żadnej suszarki podczas przeglądania netu nie zniosę. Dokładnie ta sama konfiguracja wychodzi cenowo: 4250 zł za Asusa, 4950 zł za Acera.


 


W Asusie w sumie podoba mi się ekran i cena smile.png Klawiatura i touchpad są akceptowalne. Jakość wykonania do przeżycia. Strasznie archaicznie wygląda natomiast to, że ma napęd DVD. Nie pamiętam kiedy ostatnio użyłem tego rozwiązania smile.png


 


W Acerze podoba mi się w miarę wszystko, ale cena znacznie wyższa za dokładnie te same podzespoły. Podoba mi się bardzo to, że kompletnie nie wygląda na lapka "gamingowego". Martwią mnie jedynie doniesienia o głośnej pracy i wysokich temperaturach obudowy. Jestem raczej bardzo okazjonalnym graczem więc pytanie czy podczas normalnej pracy (bez GPU) temperatury i głośność też są takie złe.


 


Na oku mam jeszcze Lenovo Yoga 720-15IKB (7700hq + gtx1050), który wykonaniem najbardziej mi się podoba, jednak wiem, że z defaultu wyłączony jest turbo boost aby temperatury nie były zbyt wysokie w tym naleśniku.


 


p.s.


Dziękuję za propozycje typu Acer VX15 czy Lenovo Legion smile.png


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jeszcze Dell 7567 z matryca UHD IPS (takze 7700hq i 1050ti) w cenie 200zl wiecej niz Acer?

 

Co do Asusa to wedlug testu na pclab jest on nichszy niz Acer VX15, ktorego mialem w domu przez weekend i byl prawie nieslyszalny.

 

7c3332413a6166e63b94cef98c5032ad.png

Edytowane przez booncol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer jest podobno bardzo cichy, ten Asus chyba ma tylko jeden wentylator jesli mnie pamięc nie myli, ale nie dam sobie ręki uciac. Do regulacji obrotów jest rewelacyjny program

 

 

- możesz tworzyć własne konfigi edytując istniejące - https://github.com/hirschmann/nbfc/releases

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten program i uzywam :)

 

Tak, Asus ma jeden wentylator. Natomiast Acer ma dwa ale niestety synchroniczne, czyli wentyl od CPu i GPU chodzi z tymi samymi predkosciami.

 

Sa sprzeczne informacje w sieci. Wedlug jednych testow to Acer jest cichszy, wedlug innych Asus. I badz tu madry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-GL553VD-7700HQ-FHD-GTX-1050-Laptop-Review.200646.0.html

 

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-VX5-591G-7700HQ-FHD-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.213172.0.html

 

Ja najbardziej ufam ich testom. Widać wyraznie, że jest głośniejszy od Acera, ale z drugiej strony ma sporo nizszą temperaturę obudowy, wiec ewentualnie moze by byla szansa na bezpieczne zmniejszenie obrotów + wersja i5 tez by byla chlodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ten Asus w PL ma matryce IPS? Wiem, ze Acer z Play ma TNa, slyszalem, że Asus z Play ma TNa rowniez. Nie wiem czy przypadkiem nizsze wersje Asusa z i5 tez nie mają TNa, bo cos podejrzanie tanie są ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to OK, gdzies czytalem, ze te z Play maja TN i patrzac na ta fote na aukcji - http://allegro.pl/asus-gl553vd-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050m-15-6-fhd-i6900780051.html#thumb/1 - faktycznie wygląda jak TN. Moze sklepowe mają IPS, podobnie jak Acery.

 

EDIT:

Moze kukniesz jeszcze na Lenovo Legion Y520? Wyglada w sumie OK i bardzo fajna cene ma na allegro.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykalem Legiona i o ile wyglad bym jakos przelknal to touchpad nie nadaje sie do uzytku, co dla mnie dyskwalifikuje laptopa. Klawiatura nawet znosna w dotyku ale rozmieszczenie niektorych klawiszy mocno utrudnia normalna prace. No i oczywiscie matryca, ktora nie grzeszy jasnoscia.

Edytowane przez booncol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Acerze też raczej super jasna nie jest (ale tez nie ciemna), Asus ma ponoć bardzo dobrą matrycę, jasna, super odwzorowanie kolorów. Ale dzisiaj wymiana matrycy na coś lepszego, to nie problem i mały koszt. Za 200zl masz jedna z najlepszych na rynku LG.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze mozna. Ale zeby tak zaraz po wyjeciu nowego lapka z pudelka wymieniac matryce?

 

Takie czasy, albo kupisz za 200zl super matryce i zrobisz to sam, albo trzeba dobulić przynajmniej 1000zl wiecej za lapa z dobrą matrycą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy i chłodny, to chyba 17" byś musiał brać, tam już wybór jest wiekszy. Ale moim zdaniem ten Acer jest takim całkiem całkiem lapem dobrym we wszystkim. Nie wybitny, ale po prostu dobry we wszystkim.

 

W Asusie jest świetna matryca, klawiatura i pewnie touchpad, bo zawsze touchpady na Asusach mi odpowiadały. Jest chłodny, ale znowu głosny, tylko że niezle temperatury dają szansę, że mozna troche wentylatory spowolnic tym programem, ale to nie ma gwarancji.

 

Ja sam własnie sam kupiłem sobie tego Acera na tej aukcji z godzine temu - http://allegro.pl/tanio-nowy-laptop-aspire-vx-15-vx5-591g-komplet-i6896976491.html . Myslalem nad Dell 7567 + wymiana matrycy na IPSa, ale jak wpadłem na ta aukcje, to jednak 3000zl za wersje z IPSem i nówkę, to już na prawde fajna cena moim zdaniem. Dell + matryca to już by mnie wyszlo z 4100zl jak nowy miałby być.

 

Sam mam Asusa N76VZ już 5lat i jestem bardzo zadowolony, praktycznie do dzisiaj nie widać żadnych oznac używania, wiec sam patrzylem na Asusa GL553, bo lubie tą firmę, ale znowu ten GL553 ma słabą baterię, a to też dla mnie ważne.

 

EDIT:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-GL553VE.231164.0.html - nie wiem czy to jakas inna wersja ten VE, bo potrzedni test to był VD. Jak widać matryca jest torpeda, temperatury też, ale bateria dno totalne.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka dni VX15 z Media Marktu i też miał taki bleeding, że aż byłem w szoku. Bardzo cichy przy normalnej pracy, ale jednak straszny kloc i space ship.

 

GL553VD jest z 1050

GL553VE z 1050ti

Edytowane przez booncol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...