Skocz do zawartości
ViruS001

Komputer? Blokuje sieć Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z siecią wifi od dwóch dni. Już tłumacze:

 

Przypadkowo kliknąłem w antywirusie (ESET Internet Security 10) -  na moim drugim komputerze pewną opcję. Chciałem wyłączyć go na chwilę i niestety myszka trafiła na opcję "blokuj cały ruch sieciowy" i od tego czasu mam problem, aby połączyć się z WIFI.

 

No to tak, posiadam dwa komputery podłączone do sieci poprzez kabel ethernet na których zainstalowany jest ten sam antywirus a mianowicie ESET Internet Security 10. Na moim głównym komputerze zainstalowany jest Windows 10, a na drugim Windows 7 (z kartą sieciową na PCI). Na tym pierwszym miałem wyłączone opcje ochrony sieci, a więc korzystało z zapory systemu Windows. W drugim kiedy to się wydarzyło opcję tę miałem włączone. Po tym jak zablokowałem cały ruch sieciowy występują problemy pomimo zrobienia następujących czynności:

  • przywrócenia systemu windows sprzed paru dni,
  • wyłączenia ochrony sieci w ESET i przejścia na windosowską zaporę;
  • przywrócenia domyślnych ustawień w ESET oraz w zaporze;
  • ustawienia w karcie sieciowej protokołu internetowego w wersji 4 (TCP/IPv4);

Ustawienia protokołu internetowego w wersji 4:

Adres IP: 192.168.1.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.1

Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34

Alternatywny serwer DNS: 194.204.159.1

 

Co się dzieje z wifi?

Na wstępie poinformuje, że posiadam router TP-Link TD-W8970 V3

 

Jeżeli próbuje się połączyć z wifi z komórki to sieć widzi lecz nie idzie się połączyć - na jednej komórce ciągle wisi w stanie pobierania IP. W każdym bądź razie kiedy odepnę kabel z internetem od komputera z Windowsem 7 lub wyłączę ten komputer to sieć wifi działa jak należy. Wszystkie urządzenia się łączą a internet hula aż miło.

 

Czasami również się dzieje tak, że komórka z siecią się połączy lecz trwa to dosłownie paręnaście sekund - i lub dłużej jak pobawię się z ustawieniem protokołu internetowego w wersji 4 - lecz wówczas internet strasznie muli.

 

W tym komputerze z win7 posiadam również drugą kartę sieciową na PCI z WIFI -> jeżeli to ma jakieś znaczenie (lecz w 99% nie łączę się w ten sposób z internetem - tylko jak padnie główny).

 

Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć co tu się wydarzyło i w jaki sposób to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...