Skocz do zawartości
adam22k

7600k + Grandis 2 wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem co może być nie tak otóż posiadam procesor 7600k niepodkręcony z chłodzeniem Grandis 2 od SP i niezależnie od tego jak głośno ustawię wentylatory mam bardzo wysokie temperatury nie wiem co może być nie tak, komputer składał fachowiec z morele.net a mnie nie bardzo uśmiecha się ściągać to chłodzenie po wyłączeniu kodowania od razu mam spadek o kilkanaście stopni.

 

http://s5.ifotos.pl/img/tempapng_qpanxww.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie umiem tego zdemontować, uprzedzając rady typu wyczyść komputer to takie oczywistości już sprawdziłem.

Ustawienie drugiego wentylatora na maxa coś poprawia http://s10.ifotos.pl/img/Beztytulu_qpaensq.png ale wydaje mi się że jest to wentylator obudowy a nie cpu

Edytowane przez adam22k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pasta słaba i jest jej za dużo lub prawie wcale. Albo słabo dokręcone chłodzenie czy też  zla cyrkulacja powietrza w budzie.  Skoro sam tego nie potrafisz zrobić to zadzwoń do Morele i niech Ci to sami zrobią. Temperatury trochę wyoskie.    Chociaż  Kaby Lake lubią  się  grzać... Tyle że głównie się  słyszy o 7700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim programie masz to +90 stopni ? I jakie temperatury masz jak komputer jest kilkanaście minut w spoczynku.

Wyglada na źle zamontowane chłodzenie lub/i źle nałozoną pastę. Jak sklep każe ci to odesłać i bedziesz musiał czekać bo jakiś kretyn nie umie zamontować dobrze chłodzenia i nie chce mu się sprawdzać temperatur to ja bym zrobił borutę. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele lubi robić problemy i sporo czasu może im to zająć. Nie ma gwarancji że to poprawią. Nie masz jakiegoś znajomego co to ogarnie ? Montaż chłodzenia to jest banał w sumie. Jak nakładać pastę to masz masę poradników. Jaka pasta hmm ja używam od lat MX-4 i nie narzekam. Chociaż  są inne. 

 

np:

 

https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-aeronaut-3-9g-1-5ml-tg-a-015-r-747401/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś montowałem CPU na DC1 i rewelacja. Super temperatury, niska cena i bardzo fajna konsystencja do nakładania. 

 

https://www.morele.net/be-quiet-pasta-termoprzewodzaca-dc1-bz001-555692/

 

tak właściwie jednak jakakolwiek pasta jest dobra jak jest dobrze nałożona i chłodzenie jest zamontowane poprawnie.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie umiem tego zdemontować, uprzedzając rady typu wyczyść komputer to takie oczywistości już sprawdziłem.

Ustawienie drugiego wentylatora na maxa coś poprawia http://s10.ifotos.pl/img/Beztytulu_qpaensq.png ale wydaje mi się że jest to wentylator obudowy a nie cpu

Jeśli do chłodzenia nie masz dostępu od góry obudowy to żeby zdemontować grandisa będzie trzeba prawdopodobnie zdemontować płytę główną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do chłodzenia nie masz dostępu od góry obudowy to żeby zdemontować grandisa będzie trzeba prawdopodobnie zdemontować płytę główną

Właśnie chodzi o to, że nie ma dostępu w ogóle ani od góry ani od dołu, nawet karty graficznej nie odepnę, żeby zrobić miejsce bo nie mogę nacisnąć tej dźwigni od PCI, jak włączę wszystkie wentylatory na pełne obroty to też temperatura dochodzi do 97 stopni po dłuższym czasie, msi command center pokazuje 1500 obrotów na sysfan i 1400 na cpu fan.

Mam też drugi komputer biurowy z chłodzeniem boxowym intela i tam temperatury przy max obciążeniu to max 55 stopni, więc mimo że wentylatory kręcą się mocno procesor jest bardzo gorący.

Wiem jak złożyć komputer ale nie mam praktyki i nie chcę tego robić na siłę w sprzęcie za ponad 6k.

Edytowane przez adam22k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie ma dostępu w ogóle ani od góry ani od dołu, nawet karty graficznej nie odepnę, żeby zrobić miejsce bo nie mogę nacisnąć tej dźwigni od PCI, jak włączę wszystkie wentylatory na pełne obroty to też temperatura dochodzi do 97 stopni, msi command center pokazuje 1500 obrotów na sysfan i 1400 na cpu fan.

Mam też drugi komputer biurowy z chłodzeniem boxowym intela i tam temperatury przy max obciążeniu to max 55 stopni, więc mimo że wentylatory kręcą się mocno procesor jest bardzo gorący.

Wiem jak złożyć komputer ale nie mam praktyki i nie chcę tego robić na siłę w sprzęcie za ponad 6k.

Aby zdemontować grandisa należy w pierwszej kolejności zdjąć spinki przynajmniej od wewnętrznego wentylatora, wyjąć go i wtedy masz dostęp do śrub przy sockecie.

O ile demontaż jest możliwy to już zamontowanie całości bez wyjęcia płyty głównej jest praktycznie niemożliwe. U mnie udało się ponieważ mam obudowę R1 w której jest możliwość zamontowania chłodnicy u góry obudowy i przez to miałem ułatwiony dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zdemontować grandisa należy w pierwszej kolejności zdjąć spinki przynajmniej od wewnętrznego wentylatora, wyjąć go i wtedy masz dostęp do śrub przy sockecie.

O ile demontaż jest możliwy to już zamontowanie całości bez wyjęcia płyty głównej jest praktycznie niemożliwe. U mnie udało się ponieważ mam obudowę R1 w której jest możliwość zamontowania chłodnicy u góry obudowy i przez to miałem ułatwiony dostęp.

Spróbuje znaleźć serwis w Krakowie i niech zobaczą co z nim jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...