Skocz do zawartości
Mystique

Płyta główna nie reaguje na kartę graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Właśnie złożyłem komputer który reaguje na przycisk power(czytaj,diody świecą,wiatraczki chodzą,wszystko pracuje)lecz nie odpala się monitor.Miałem kiedyś podobny problem z inną płytą główną niestety nie doszedłem z nim do ładu.Moje podejrzenia to albo wadliwa płyta główna chociaż na allegro opisana była 100% sprawna,albo ram który ma wgniecenie na metalowym radiatorze ale przez to że jest przyklejony na termopady nie jestem w stanie stwierdzić czy wgniecenie uszkodziło kość.Tutaj moje pytanie,czy uszkodzony ram może powodować brak oznak życia monitora?

 

Config to:

Płyta główna-Asus P7P55-m s1156

 

Procesor-Core i7 860

 

Ram-Goodram 8 GB ddr3 1600mhz

 

Dysk-WD 500 giga

 

Zasilacz-XFX Core TS 550W

 

Grafika-Palit GF 9800GT 512mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie podpięte do grafy?

Tak,w drugim starym kompie karta działa normalnie :) Nie wiem czy brak piknięcia po starcie i to że mostek cały czas jest zimny ma znaczenie i może sygnalizować że to jednak płyta jest walnięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki raczej nie padają. Powiedziałbym że 80% to płyta główna. A trochę sprzętu przewaliłem przez lata. Ale 7zł to nie majątek.

No właśnie tez czytałem historie jak w procku chłodzenie ktoś wyłączył a jego dzieciak grał i procesor przeżył więc też raczej stawiam na płytę. Z drugiej strony gościu ma tych płyt 80,kij wie czy każdą sprawdzał :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przypadkiem karta nie jest jakoś przekrzywiona i dobrze siedzi w slocie. Bywa, że obudowa jest lipnej jakości i po dokręceniu na stałe karty przy śledziach troszkę się odegnie i komp nie chce odpalić poprawnie. Można też dmuchnąć powietrzem w slot PCIE i przetrzeć styki izopropanolem lub innym alkoholem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...