Skocz do zawartości
MocneJasne

Chieftec 450W uszkodzony? Nie uruchamia płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używany zasilacz Chieftec 450W. Działający obecnie to AKyga 500W LPK 30.

Reszta sprzętu: Athlon II 250 (wymieniam na Phenom 965 i też mam obawy czy sekcja zasilania w tej płycie go wytrzyma), Asus M4N68T-M LE, jeden dysk 7,2 500gb, 750Ti

Akyga spisuje się dobrze, stabilnie. Phenoma już boje się zamontować na nim.

Co do Chiefteka. Dioda płyty się świeci, ale nie ma żadnej reakcji po naciśnięciu przycisku włączania. Zadnej reakcji.

Sprzedający wysłał mi taki pomiar i niby działa

LgEpeS0.jpg

Uszkodzony został mi sprzedany? Co można zrobić? A może podłączyć Phenoma który żre 70W więcej do tego Akyga i się nie bać?

Edytowane przez MocneJasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający gra w "bolo" , niech podepnie go pod tester zasilaczy , bo obciążenie 20 [W] niech sobie w buty wsadzi ;p ( 

Samo napięcie nie świadczy o sprawności zasilacza , jeszcze na 5-ce ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być ten problem. Wiesz który dokładnie kondensator to był?

 

Druga sprawa, czy po tym włączeniu kiedy jeszcze musiałeś trzymać 5-10s, czy był stabilny?

Teraz już nie pamiętam. Pamiętam, że kiepski dostęp był do niego. Sam kondensator kosztował zeta (albo i nawet za dwie szt., bo chyba w pakiecie sprzedawali). Namierzyłem go szybko bo napuchnięty był.

Jak komputer wystartował to działał stabilnie. Do dziś trzymam ten zasilacz jako awaryjny, od czasu do czasu służy do testów i działa bez zarzutu.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...