Skocz do zawartości
MikieMike

Przypalony 760 gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znam się na elektronice a moją kartę gtx 760 spotkała przykra okoliczność spontanicznego zapłonu. Wiem jak wyglada GPU ;) i pamięci, ale nie mam pojęcia czym są te przypalone elementy które znajdowały się pod radiatorkiem. Szukałem informacji w internecie jednak cieżko zdobyć opis całej budowy karty. Z konieczności wymieniłem na 1050Ti ale szkoda mi poczciwego 760 chować do grobu od tak. Pytanie brzmi co to za elementy i czy jest sens naprawiać

post-238785-0-02910800-1501835365_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz - jak to jakieś markowetowe / chińskie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o to lepiej nie czekaj tylko go odrazu wymień .

 

Chyba że to coś markowego i jest tylko uszkodzony - generalnie tutaj jak i w przypadku karty podejdź do jakiegoś serwisu komputerowego i się spytaj , choć mi sie wydaje że naprawa tego GTX będzie kosztować więcej niż jest on wart .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od chińskiego badziewia z piwnicy pod fabryka bron mnie panie Boze hehe. Nic fancy ale też nie najgorszy crap Deus G1. Z tego co czytałem ostatnio serwisy wcale nie chcą naprawiać kart przez brak dostaw nowych BGA. Śmieszne uszkodzenie by się wydawało ale chyba na kiepskie czasy do naprawy trafiłem. Popytam w serwisie ile za to kasują. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padła sekcja zasilania to pewnie naprawa by troszkę kosztowała. O ile co innego nie usmażyło czego nie widać gołym okiem.

 

 

 Pamiętaj, ze nawet markowy zasilacz może usmażyć kartę w dzisiejszych czasach. A SilentiumPC nie jest też jakaś  wyższą półką  z zasilczy. Powiedziałbym że dość średnią nawet. W każdym razie ja osobiście bym nic od nich nie kupował poza chłodzeniem czy obudowami, ale te też  mi się średnio podobają. Tyle że to już kwestia gustu jeśli chodzi o obudowy.  Mi w zeszłym roku XFX XTR Black Editon 750W usmażył sekcje zasilana w płycie głównej ASUS Z170-A.  A zasilacz dosć  często był polecany. Jednak jakby poszperać nieco w opiniach to takich przypadków z zasilaczami XFX było więcej. Także sam widzisz. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypalone są zdecydowanie mosfety z VRM. I nie jest to nic dziwnego, znacznie łatwiej spalić je, niż np. pamięci (no chyba, że tym drugim podkręcisz napięcie do większego OC) - sekcje VRM osiągają bardzo wysokie temperatury.

 

Mam chłodzoną fullcoverem HD 7950 i w dalszym podkręcaniu karty ogranicza mnie nie rdzeń, a właśnie sekcja zasilania - dobija przy wysokich obciążeniach nawet do 90C, a mówimy tu przecież o LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...