Skocz do zawartości
FarTooLoud

[Zestaw] 11100 zl Gry/CAD/OC/Peryferia

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ,że za niedługo zaczynam studia na architekturze i będę potrzebował sprzętu, który bez problemu poradzi sobie z programami do projektowania, oraz jako gracz stanąłem przed kupnem nowego pc. Jako, ze żadne gotowe zestawy mnie nie satysfakcjonowały postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i złożyć pc na własną rękę. Jako ze jestem w tych sprawach totalnym nowicjuszem zacząłem czytać poradniki, sprawdzać testy i złożyłem taki zestaw (https://www.morele.net/inventory/info/IjFY73/) z pomocą paru osób.
Jako że pieniądze które chce przeznaczyć na zestaw nie są małe, chcę mieć pewność, że wszystkie części do siebie pasują i dadzą mi wymagana wydajność. Potrzebuje oceny zestawu, oraz jeśli jest jakaś lepsza alternatywa dla którejś z części, podlinkowaniu jej oraz jeśli można wytłumaczeniu dlaczego jest ona lepsza( jestem poczatkujacy, każda wiedza się przyda).

 

Zestaw ma zawierac mikrofon,kamerke internetowa,monitor,podkladke,rozwiazanie internetowe poniewaz nie moge przeprowadzic kabla do pc.

  • Gry typu Lol,Wiedzmin3 oraz AutoCAD/ArchiCAD
  • Budzet 11100zl nie moze byc przekroczony.
  • Nowe czesci.
  • Zamierzam podkrecac pc.
  • 1440p
  •  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór platformy zależy od tego co bardziej lubi / potrzebuje dany soft - jeden silny wątek czy wiele słabszych .

 

W przypadku jednego silnego wątku lepiej iśc w kierunki Intela , może że ma max. tylko 4C/8T ( mowa o cywyilnych platformach a nie HEDT ) ale wydajność jednowątkowa + wysokie takty ( w przypadku 7700K ) robią swoje , z tego co wiem to AC lubi jeden silny wątek .

 

Nie wiem jak w grach - w jednych lepszy jest Intel a w innych AMD , w Wiedźminie generalnie lepszy jest Intel , Ryzen 1700 ma poziom wydajności starych I5 3570K , nie wiele gorsze są od niego dwurdzeniowe I3 6xxx/7xxx ( mowa o ustawieniach 1920x1080 / Uber / AA / SSAO / DirectX 11 ) , w LoL to nie wiem - w zasadzie nikt tym nie testuje procków i kart .

 

7700K + płyta na Zx70 ( lub nawet Bx50 bo OC tego procka nie wiele daje - ma starcie wysokie takty ) + ramy 3000 mhz CL15 / 2400 mhz ( przy Bx150 ) .

 

To pseudo WC wyrzuć - głośne , drogie i średnio wydajne , lepiej kupić porządne AC - np. jakaś wersja TR Macho - rev. B , X2 czy Le grand Macho albo BQ Dark Rock .

 

Nad urządzeniami typu PLC być się zastanowił , dużo tutaj zależy od jakości i stabilności sieci energetycznej w domu - jak masz stare kable to możesz mieć małe prędkości .

 

Wykorzystasz w ogóle osiągi dysków NVMe że bierzesz Samsunga 960 EVO ?

 

Bo może lepiej kupić normalny dysk SATA , wyjdzie taniej a w domowych warunkach nie będzie w zasadzie różnic np. bardzo dobre A-Data SU900 256GB za 460 zł z kościami 3D MLC albo Crucial MX300 275 GB / A-Data SU800 256GB - z koścmi 3D TLC za ~400 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to nie ma sensu nic kupować jak za rogiem czaja sie nowe intele


To pseudo WC wyrzuć - głośne , drogie i średnio wydajne

nie każdy się by z tym mógł zgodzić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen juz wcale tak nie odbiega od 7700K po wszystkich aktualizacjach ktore dostal. Wiekszosc testow jest z dnia rpemiery kiedy BIOS nie byl przystosowany pod AMD. Masz racje, ze Intel w grach oczywiscie sprawuje sie lepiej, ale po pierwsze strasznie sie grzeje, a po drugie o ile AutoCAD wykorzystuje jeden watek, otyle ArchiCAD juz bardzo dobrze wykorzystuje wielowatkowosc a sam producent zaleca procesory 6-8 rdzeniowe.

 

Monitor mam 1440p, wiec i fpsy beda nizsze. 

 

Skladalem juz pc pod intela i7-7700K, plyta Z270, Ramy 3000 MHz/15CL ale ludzie w sumie mi odradzali ten zestaw, i mowili ze Ryzen jednak bedzie lepszy .

 

To jak to nazwales "pseudo WC" nie jest wcale takie slabe jak Ci sie wydaje . A juz napewno w testach odbiega np BQ Dark Rock3 . I wcale nie jest jakos mega glosne, na Max wiatrakach 39 Db. A no i zobacz na budowe obudowy, nie ma wlotow z przodu - co za tym idzie zanim powietrze pompowane od dolu, przez karte graficzna dotarloby do wentylatora chlodzeni bylobyjuz samo w sobie ogrzane. A w rozwiazaniu wodnym, wiatrak ktory wpycha od dolu , przepycha powietrze zimne prostyo pod wentylatory chlodzenia wodnego ktore wyprowadzaja je na zewnatrz. W tej obudowie chlodzenie wodne jest dobrym rozwiazaniem wg mnie.

 

Co do internetu, sam nie jestem pewien tego rozwiazania, chce je sprawdzic . Ale mieszkam w mieszkaniu ktore powstalo 3 lata temu, mysle ze raczej nie bede mial zlych przewodow.

 

Wydaje mi sie, ze nie ma co ucinac na SSD. Chce dopiac budzet, a nie sadze zebym gdzies lepiej ulokowal te 150 zl ktore wloze w lepsze ssd.

Edytowane przez FarTooLoud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie obudowa bardzo ładna, ale funkcjonalnie dużo gorzej. Trzy wentylatory na dole pchają zimne powietrze na kartę graficzną o TDP 250W. Następnie gorące powietrze leci na chipset, procesor, ram i zasilacz. A zatem zmniejszasz możliwości chłodzenia tych podzespołów. Brakuje chłodzenia dysku twardego, który wręcz może być podgrzewany, przez gorące powietrze, krążące w obudowie. Lepsze rozwiązanie, kiedy zasilacz ciągnie powietrze bezpośrednio z zewnątrz, a powietrze pompowane jest od przodu przez LC i od dołu, do góry, zgodnie z ruchem konwekcyjnym. To chłodzenie procesora nie obsługuje podstawki AM4. Jeśli planujesz poruszanie się po Cadzie, to 24 cale zdecydowanie mało. Większy ekran, więcej szczegółów i nie trzeba co chwilę powiększać, No ale pracowałem kiedyś na 14-ce i oczywiście da się ;-). RAM wygląda ok, ale może nie zagrać poprawnie z tą płytą, na pewno będzie potrzebna aktualizacja BIOSu. Mysz powiem szczerze, że wygląda jak te za 20 zł, więc może nie waro przepłacać ;-p. Czy AMD czy intel raczej kwestia gustu. Intel na pewno nie będzie miał problemu z tymi i szybszymi pamięciami, i na pewno będzie szybszy w Wiedźminie. Dysk SSD ok, twardy też daje radę. Pastę proponuję Ci Noctua NT-H1, ma dobre parametry i dobrze się nakłada. Kołki antywibracyjne możesz wykreślić z listy, niewiele dają przy głośnych wentylatorach. W zestawie brakuje jeszcze klawiatury, kamery i mikrofonu. W sprawach sieciowych niestety nie pomogę.

Edytowane przez Rodolfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdecydowalem sie na chlodzenie wodne, wentylator pierwszy od dolu pcha zimne poweierze prosto przed radiator. 

 

Co do chlodzenia - na stronie producenta daja darmowa przejsciowke na AM4. Jako ze nie chce czekac juz skontaktowalem sie z jednym ze sklepow internetowych i wprowadza takie rpzejsciowki za niedlugo na stan za niewielkie pieniadze.

 

24 cale to takii zloty srodek do gier i CADów. o ile 27 w wiedzminie to nie problem, o tyle w LoLu moze juz sprawiac probvlemy poniewaz ciezko ogarnac wzrokiiem calosc ekranu. Ponadto ten monitor ma swietna specyfikacje: WQHD,165HZ,G-sync,1ms opoznienia.

 

Mysz to jedna z nmnajlepszych myszek aktualnie dostepnych na rynku, to ze wizulanie jest minimalistyczna o niczym nie swiadczy :D

 

Akurat Ryzen lepiej radzi sobie z RAM 3200 niz intel, ogolnie wybralem intela poniewaz bede duzo korzystal z renderowania i wielowatkowosci.

 

Kolki to niewielki wydatek, ktory jesli chociaz minimalnie zmniejszy halas jest wg mnie dobrze wydanymi pieniedzmi.

 

Klawiatura jest juz u mnie Corsair K95 Vengeance oraz kamerka z mikrofonem MIcrosoft LifeCam 3000-  klawiatura sprawila swietne pierwsze wrazenie, a kamerka to model ktorego uzywam od 2 lat i ma bardzo dobra jakosc dzwieku i znosna obrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z tymi kółkami to trochę przesadziłem ;-) . U mnie akurat nie ma różnicy, z kołkami czy bez, bo obudowa z grubych blach,

To żeby ogarnąć monitor, wystarczy dalej usiąść i nawet lepiej dla oczu. Parametry fajne, no ale zawsze jest jakieś ale :-). Większy monitor docenisz w Cadzie.

Nie mam doświadczenia z Ryzenami, więc w zasadzie nie powiniem się wypowiadać, jedynie to co wyczytałem w sieci.

Jeśli zamontujesz chłodzenie proca na dole, to wstępnie podgrzane powietrze puścisz na kartę graficzną.

Poprzednio miałem GF 780 o podobnym TDP i niestety nie miło to wspominam, bo 6 14-centymetrowych wentyli ledwo dawało radę. Ale wtedy był trochę inny układ w budzie.

 

Widzę, że jesteś zdeterminowany do swojego zestawu, więc nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć powodzenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...