Skocz do zawartości
MocneJasne

Płyta główna do Phenoma X4 z o/c (allegro)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na mojej płycie głównej Phenom nie chodzi, bo co 5-6 minut resetuje mu się na kilka minut taktowanie do 800Mhz i powraca do normalnej pracy, także sądze że sekcja zasilająca na płycie głównej jest za słaba.

 

Jaką kupić by można było choć do 3,8Ghz go podkręcić? Dobrze by było żeby sekcji nie miał 4+1 i żeby to był ASUS bo ten resetuje bios przyciskiem resetu po każdym złym ustawieniu, nie trzeba zmieniać zworki.

 

Na oku mam tylko:

 

asus m4a77t

http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-m4a79xtd-evo-am3-gwarancja-i6768654386.html

asrock extreme 3

Gigabyte GA-MA790XTA-UD4 lub UD3P

jakaś była MSI jeszcze w tej cenie ale poczytałem że bardzo słaba do podkręcania

 

 Najlepuiej microatx...

Edytowane przez MocneJasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem M4A78TD V-Evo i dawała radę. Podkręcałem Phenoma II z dwoma odblokowanymi rdzeniami (x2 @ x4). Platforma była stabilna jak skała. Stąd sądzę, że ta M4A79XTD powinna dać radę.

 

Co do resetu twojej obecnej płyty - może temperatury na mostku północnym są za wysokie i zwykła wymiana pasty pomoże?

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są nawet niższe niż miałem na Athlonie II, także niestety nie o to chodzi...

 

Evo za 130zł jest. Jak myslisz, haczyk jakis jest czy ok cenowo?

http://allegro.pl/asus-m4a79xtd-evo-ddr3-16gb-2xpcie-am3-f-vat-i6915128135.html

 

Chociaz to nie jest dokładnie ta sama wersja co Ty miałeś... 78 a 79 i nie ma "V"

Edytowane przez MocneJasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...