Skocz do zawartości
Tindr

Wymiana 770 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie poniższy zestaw:

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Procesor Intel Core i5-4670K, 3.4GHz, 6MB, BOX (BX80646I54670K)

Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit) - (N770 TF 2GD5/OC)

Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance

Zasilacz Cooler Master G550M ATX G550M 550W ( https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-atx-g550m-550w-rs550-amaab1-eu-612638/?reviews_page=3)

Monitor 24 cale LG W2486L-PF

Zastanawiałem się nad zmianą karty graficznej - co byście polecili(komputer używany głównie do grania)? Budżet 2000 PLN.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam noża na gardle, nie spieszy mi się z zakupem, bardzie sonduje opcje i możliwości(co pasuje - żeby  procek nie blokował karty, itp.).

Ram zamierzam dokupić, co do karty to waham się pomiedzy GTX 1060 a 1070.

Co do gier to gram głównie w tytułu Blizzarda - WoW, Diablo i HotS, sporadycznie jakieś strzelanki i RTS, gry z cyklu Total War.

Procek nie był kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od podkręcenia CPU, twoja płyta ASRock Fatal1ty H87 Performance ma oficjalny BIOS OC na stronie producenta.

W sieci pełno info, generalnie twój CPU Core i5-4670K powinien pójść na 4x4.2GHz bez łaski. Zakładam, że masz dobry cooler.

Ładowanie kasy do grania na lepszej karcie w FHD na Core i5-4670K 3,4GHz, nie ma sensu, na Core i5-4670K 4,2GHz znacznie lepiej.

Granie w FHD przy mocnej karcie, wymaga mocnego CPU.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budzecie to tylko kart. graficzna

 

Sparowac z GTX 1060 (ew. GTX 1070 ale tutaj moze byc procek momentami waskim gardlem w niektorych tytulach)

Tak jak Ci doradzili - podkrecic procka

 

Ale poczekac na unormowanie cen kart graf.

Moim zdaniem pieniadze najlepiej wydac na GTX 1060 + dysk SSD (jesli nie masz) + ew. dorzucic RAM (jak kasy starczy, na sam koniec)

Do GTX 1070+ zalecane zmienic procka na I7 ale najlepiej dostac w jakies dobrej cenie - innaczej pozostac na tym co masz i z czasem zmienic platforme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD mam, RAM zamierzam kupić na dniach a kartę jak ceny pójdą w dół - przełom września/października.

Co do karty to zastanawiam się nad 1060 a konkretnie nad dwoma modelami:

Zotac - https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-2x-dp-2x-hdmi-dvi-d-strix-gtx1060-o6g-gaming-774556/

Asus - https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-2x-dp-2x-hdmi-dvi-d-strix-gtx1060-o6g-gaming-774556/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj promo(czekaj) 1060/1070 i podkrec cpu i pamiec

a pomysl moze o monitorze 144hz zamiast wymieniac cale platformy, bo sie nie oplaca po podkreceniu :)

ryzen 2 bedzie wychodzil w nast. roku wiec moze cos sie ruszy, narazie masz ok i sie ciesz :D

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt : Ceny są chore ;/

GTX 1070 - nieopłacalne, bo za niewiele drożej można co jakiś czas na Morele upolować GTX 1080.

GTX 1060 znowu może się okazać za słabe po jakimś czasie.

 

Co zrobić ? Siedzieć i szukać tanich okazji.

GTX 1070 za 1800 by było ok opcją jakby się za tyle upolowało i starczyłoby i na ram bo jednak by się przydało.

Czy proc za słaby dla takich kart jak GTX 1070 w FHD ? Tak i nie. Zależy od gier.

U mnie się dobrze sprawdza i to z GTX 1080 ( Jestem w trakcie testów gier - wrzucam na YouTube - ale jeszcze kilka tytułów do sprawdzenia, narazie jest pozytywnie )

 

Tylko tak jak wspomniałem, wszystko się rozchodzi o fundusze.

Można by i poczekać na tą Vege - choć nie liczcie na ceny za ok 2000 zł bo są już info że będą one dobre wkopaniu w kryptowalutach.

 

O ile ja miałem łatwiejsze zadanie w wyborze karty bo i ceny były przystępniejsze i różnice między GTX 1070 a GTX 1080 cenowo mniejsze, 2000 zł vs 2125 zł między podobnymi producentami - czyli Palit/Gainward GTX 1070 vs Palit/Gainward GTX 1080 - więc tutaj nie miałem zbyt dużego kombinowania i warto było mi wrzucić nawet GTX 1080, zwłaszcza że zawsze mogę wrzucić i7 5775C a do tego zarzucić DSR :D bo i płyta pozwala na takie zmiany i jest odpowiednia ilość ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cpu i ramy na pewno mają zapas oc, w skali od umiarkowanego do dużego w zalezoności od losu na loterii, więc póki co nie ma tragedii bo oc to jest dosyć nieskomplikowana sprawa a mozna wycisnąć na prawdę sporo. Jestem za tym żeby zapolować na 1070 zamiast na 1060 bo roznica w wydajności jest na prawdę spora.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rdzawy intel guj

Ryzen 3 1400 700zl . Płyta b350 400 zł. Ram 16gb 3000mhz 500zl. Sprzedaj tamto inteloskie dziadostwo poki jeszcze są chętni i masz lepsza kartę za friko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzen 3 a ryzen 5 .

 

Ma już dobrą platformę to po co ma zmieniać , Ryzen 5 1 400 w grach zachowuje się różnie - raz jest poziom wydajności I5 7400 a innym razem ledwo walczy z I3 6100 czy Pentium 2C/4T , generalnie częściej w testach walczy z I3 czy Pentium G4560 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...