Skocz do zawartości
Jumpeq

Poleasingowy laptop na studia do 1000-1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Od jakiegoś czasu szukam laptopa na studia. Zależy mi aby był jak najbardziej mobilny. Chcę aby ważył jak najmniej, bateria chodziła jak najdłużej, ekran matowy, do 15 cali i aby wytrzymał dłużej niż te 2-3 lata. Zależy mi głównie aby w miarę płynnie na nim chodziło Visual Studio czy Unity.

Nie potrzebuję dużo miejsca, 120-240GB w zupełności mi starcza (SSD najlepiej). Komputer może być bez systemu, mam darmowe z uczelni.

 

Jedyne coś sensownego z nowych laptopów:





 

Przewyższają trochę mój budżet ale nic lepszego nie znalazłem.

 

Zainteresowałem się sprzętem używanym, głównie poleasingowym. Znalazłem taki oto laptop:



 

Lenovo seria ThinkPad bardzo mnie zainteresował. Myślę, że jest to to czego właśnie potrzebuję. Sprzęt ze stronki tanielaptopy/allegro trochę różnią się ceną. Czy w tym przypadku ma to znaczenie?

Jest możliwość rozszerzenia go do 8GB, myślę że w przyszłości zawsze można dokupić, myślę że na obecną chwilę te 4GB jakoś powinno sobie "chyba" poradzić. Co do baterii do tego laptopa wyczytałem na tej stronie: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-ThinkPad-X240.106769.0.html  że jest dosyć dobra, 6h pracy myślę, że byłby to dla mnie dosyć dobry czas. Obecnie producent gwarantuje te 1h> co jest bardzo mało.

Cena nowej baterii do tego laptopa: https://www.ceneo.pl/28103660

Laptop z allego (SSD) + bateria = około 1322zł

Laptop z tanielaptopy w tej samej konfiguracji byłby o te parę stów droższy, które te pieniądze mógłbym przeznaczyć na 8GB RAM (~250zł).

 

Co myślicie o tym modelu Lenovo? Czy warto? Czy może w tym pułapie cenowym jest coś lepszego? Taki poleasinowy po roku gwarancji wytrzyma mi dłużej? Chyba żaden nowy laptop nie da takich osiągów, a na nowych w takiej puli cenowej za jakiś czas połowa programów nie pójdzie...

 

Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi i pomoc! Rozejrzę się z tych co poleciliście. Wybaczcie że dopiero teraz odpowiadam ale wcześniej nie miałem zbytnio czasu.
Napisałem o jak największej mobilności jednak obawiam się trochę, że lapkiem z 12.5 cala trudno może się pracować poza domem.
Czy ktoś z was kojarzy może ten sklep? Czy warto z niego cokolwiek brać? Znalazłem dwa interesujące mnie laptopy ThinkPad z interesującymi mnie parametrami z 14calami:

https://at-outlet.pl/laptopy-lenovo/lenovo-thinkpad-t430s-14-i5-128-ssd-8gb-win7?from=listing&campaign-id=20
https://at-outlet.pl/laptopy-lenovo/lenovo-thinkpad-t430s-14-i7-128-ssd-8gb-win7?from=listing&campaign-id=20
Z czego do tego z I7 łączny koszt dwóch baterii, jednej zwykłej a drugiej jako stacja CD-DVD +(300-400zł).

To tylko przykładowe z nich. Ten sklep oferuję masę laptopów poleasingowych. Zależy mi jednak na tym czy warto się w nim w ogóle rozglądać? Chyba żaden sklep który udało mi się znaleźć nie miał tak bogatej oferty w tak atrakcyjnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThinkPady zawsze sa dobra opcja. Nawet jak sie cos zepsuje, to części zamiennych nie brakuje, bo to popularne biznesówki. Tyle, ze w tej cenie co oni maja, to juz dostaniesz T440 spokojnie. Dell E7440, albo HP 840 sa tez swietnymi opcjami, nawet lepszymi niz Lenovo moim zdaniem. Jak dobrze przyczaisz to i nieco nowszy Dell E5450 sie trafi. Warto rozejrzeć sie za matrycą FullHD, sa duzo lepsze od HD czy HD+.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThinkPady zawsze sa dobra opcja. Nawet jak sie cos zepsuje, to części zamiennych nie brakuje, bo to popularne biznesówki. Tyle, ze w tej cenie co oni maja, to juz dostaniesz T440 spokojnie. Dell E7440, albo HP 840 sa tez swietnymi opcjami, nawet lepszymi niz Lenovo moim zdaniem. Jak dobrze przyczaisz to i nieco nowszy Dell E5450 sie trafi. Warto rozejrzeć sie za matrycą FullHD, sa duzo lepsze od HD czy HD+.

Zależy mi głównie na sklepie, bo jak mówiłem, nigdzie indziej nie znalazłem tak szerokiej oferty.

Generalnie laptopami HP nie jestem zainteresowany, z tego co mi wiadomo bardziej iść w kierunku Dell/Think Pad.

Problem jedynie jest taki, że większość z tego co widzę spełniają moje wszystkie oczekiwania i porównuje je ceną. Czy Lenovo Lenovo ThinkPad T440 jest aż tak dobry?

Znalazłem np tutaj: http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-t440-i5-4300u-8gb-240ssd-2xbat-w10-i6809794235.html?fromVariant=6809792227

​Faktycznie tak jak mówiłeś jest dostępny w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

 

Szukając laptopów poleasingowych jest sens brania pod uwagę laptopów z oznaczeniem procesorów literką U, czy szukać tylko z literką M?

Edytowane przez Jumpek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...