Skocz do zawartości
Ghostman

Weryfikacja zestawu programistyczno-grywalnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałem prosić o weryfikację pod względem technicznym czy nie popełniłem jakiegoś babola w składaniu zestawu.

Priorytetem tego zestawu jest cisza. Moje oczekiwania są takie, że jak komp będzie idle, albo będę oglądał film przez DLNA na telewizorze obok to nie będzie żadnego szumienia. Z racji grafiki będę miał ochotę czasami zagrać, ale w grę wchodzi też visual studio i sql server przy czym bazy będą małe i testowe.

 

Grafika:

- MSI GeForce GTX 1060 Gaming X+ 6GB GDDR5

 

Procesor:

- Intel i7-6700 3.40GHz 8MB

 

Dysk:

- GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO x2 RAID0

 

RAM:

- Kingston 16GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x8192)

 

Buda:

- SilentiumPC AQUARIUS AQ-X70W Pure Black

 

Zasilacz:

Thermaltake 630W Smart SE Modular

 

Chłodzenie:

- be quiet! Shadow Rock 2

 

​Problem mam taki, że nie wiem jaką płytę główna wybrać. Nie interesuje mnie żadne OC więc z tego powodu nie chcę przepłacać, ale z drugiej strony buda ma panel z usb i jackiem co jest dla mnie obligatoryjne no i jest ta 6 generacja procka. Jak czytałem opinie o płytach to były jakieś kwiatki z aktualizacja biosu pod nowsze procki.

 

Zakładam, że zasilacza wystarczy, pytanie czy długość kabli wystarczy. Chwalą go, że jest cichy, ale nie wiem jak z obudową czy będzie cicha (tzn. czy wentylatory nie będą mi szumieć niepotrzebnie). Oglądałem też be quiet! Silent Base 800 i piszą, że kiepska blacha i delikatne plastiki, a po za tym z drzwiczkami jest kłopot no i wentylatory też takie średnie jak na obudowę za prawie 600zł.

 

Niechciałbym za dużo dopłacać wymieniając elementy na inne. Na płytę przewiduje od 300 do 800zł. Musi mieć podłączenie na zewnętrzne złącza jak wyżej pisałem i port pci na wypadek jakbym jakąś kartę wifi chciał dołożyć. Napędów, żadnych nie będzie. NVME też mnie nie interesuje ze względu na bardzo dużą cenę i to, że te iridiumy mają kości MLC.

 

No i monitory już mam 2x iiyama Prolite X2283HSU-B1DP 22''

Edytowane przez Ghostman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o win10 to chcąc wykorzystać dx12 jestem na niego skazany, a taką sobie grafę wybrałem.

W przypadku chłodzenia to chciałem się zamknąć w ofercie x-kom no i tam nie oferują tego modelu. Jeśli ten be quiet! jest kiepski to może Thermalright HR-02 - Macho Rev. B ? Ze względu na te wyjścia portów zdecydowałem się na mobo jak poniżej. 

 

Mobo:

MSI Z270-A PRO

 

Grafika:

- MSI GeForce GTX 1060 Gaming X+ 6GB GDDR5

 

Procesor:

Intel i7-7700 3.60GHz 8MB

 

Dysk:

- GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO x2 RAID0

 

RAM:

- HyperX 16GB 2400MHz Fury Black CL15 (2x8192)

 

Buda:

- SilentiumPC AQUARIUS AQ-X70W Pure Black

 

Zasilacz:

Thermaltake 630W Smart SE Modular

 

Chłodzenie:

- be quiet! Shadow Rock 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ghostman

 

Te 1,35 V dotyczy ramów DDR3L , normalnie DDR3 ma napięcie 1,5 V lub 1.65 V ( wyżej taktowane modele ) , przy DDR4 standardowo jest 1.2 V .

 

To na co pozwala procek to jedno a drugie to możliwości płyt i chipsetów - na Z masz 2666+ mhz , H/B max 2133 mhz przy Skylake i 2 400 mhz przy Kaby .

 

Po prostu przy płytach na chipsecie serii Z włączasz odpowiedni profil XMP i gotowe , choć z drugiej strony ładowanie tyle kasy w płytę na Z270 przy zablokowanym I7 to średnio sensowny pomysł .

 

Lepsze wyjście to 6700K/7700K + płyta na H/B i ramy 2 400 mhz , cenowo podobnie a więcej zyskasz na wysoko taktowanym CPU .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście warto poczekać, ale jedynie w kwestii obniżki ceny Kaby. Jak tam niekompatybilne są chipsety serii 200 i dodatkowo procki w 10nm nie będą kompatybilne od razu z nowym z370 to nie ma co się w to ładować. Poczekam jaka będzie cena. Aktualnie i7-7700 kosztuje 1300zł + mobo MSI B250 PC MATE 355zł. Zobaczymy ceny we wrześniu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...