Skocz do zawartości
Ghostman

Co ma specyfikacja procesora do prędkości ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Założyłem temat w dziale co kupić z prośbą o weryfikację. http://forum.purepc.pl/topic/376556-weryfikacja-zestawu-programistyczno-grywalnego/?do=findComment&comment=4056527

Jeden z forumowiczów zalecił mi abym do płyty głównej MSI Z270-A PRO kupił sobie szybszy RAM niż 2400mhz. Płyta obsługuje owszem, ale w dokumentacji technicznej procesora Intel i7-7700 3.60GHz 8MB jest napisane:

 

 

DDR4-2133/2400, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Moje pytania są takie:

Czy rzeczywiście mogę wybrać szybsze pamięci np: HyperX 16GB 3000MHz Predator CL15 Black

Jeżeli tak to czy się rozchodzi o to, że jakieś XMP będę musiał włączyć i wtedy pamięci pójdą na te 3000mhz?

Co oznacza zapis @ 1.35V. To jest maksymalne napięcie ramu czy takie musi być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek w teorii obsługuje max. tyle ile podane - dla DDR4 to 2 400 mhz przy Kaby Lake , ale płyty z chipsetem serii Z pozwalały zawsze na więcej - choć nie zawsze wysoko taktowany ram dawał dużo .

 

W czasach Sandy Bridge nie miało to znaczenia , od czasów Haswella przy ramach 2133 / 2400 mhz ( DDR3 ) czy 3 000 mhz ( Skylake / Kaby Lake ) szybki ram trochę daje - 5-10% jeżeli chodzi o wydajność , zależy od zastosowań .

 

Inna kwestia to połączenie iGPU + szybki ram , szczególnie u AMD gdzie wysoko taktowany ram dawał na prawdę dużo .

 

Choć nie wiem czy jest sens brać do zablokowanego procka płytę na Z270 , lepiej kupić coś tańszego na Bx50 a resztę kasy przeznaczyć na co innego .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...