Jump to content
next___

Obniżanie napięć rdzenia GPU na kartach graficznych Polaris i Vega

Recommended Posts

W AMD grasują sabotażyści, którzy ustawiają domyślne napięcia GPU na absurdalnie wysokie wartości. Problem ten dotyczy każdego Polarisa, a teraz okazuje się że również Vegi mają z tym problem. Dalibyście radę zrobić test RX 550, 560, 470 (570), 480 (580) i Veg, podczas którego skupilibyście sie na obniżaniu napięcia, mierząc przy tym pobieraną moc, temperaturę oraz głośność układu? Myślę, że ludzi interesuje ten temat, bo możliwość undervoltingu często wymienia się w kontekście zalet tych kart. Przy okazji, może znaleźlibyście powód, dla którego AMD puszcza taką Vegę 56 z napięciem 1200mV, w czasie gdy ten układ doskonale czuje się na napięciu 1090mV. Przesadna troska o stabilność?

 

Kilkukrotnie podejmowaliście się tematów, które były raczej pomijane przez polskie redakcje IT, np. wpływ taktowania i opóźnień RAM na wydajność. Robiliście to na długo przed Ryzenami, które wykopały ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...