Skocz do zawartości
desf

Zestaw komputerowy do gier (4,5-5,5kpln)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Z tematu desktopów wypadłem już dawno temu, korzystałem wyłącznie z laptopów, ale jako że ostatnio moja mobilność i tak się zmniejszyła, a dodatkowo ceny mocnych laptopów zahaczają lekko o absurd postanowiłem że tym razem kupię sobie stacjonarkę. Pytanie dotyczy samego pudła, wszystkie potrzebne peryferia już mam (monitor obecnie 1080p, pewnie za jakiś czas dołożę 1440p albo 4k - wiem że na tym ostatnim z graniem w nowe gry będzie słabawo). Na kompie oprócz grania nic bardziej wymagającego niż scrollowanie fejsbuka robił nie będę, więc liczy się wyłącznie wysoka wydajność w grach. 

 

Przeglądając morele skleciłem sobie taki zestaw:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=176459

 

Moje uwagi i/lub pytania

1) Chcę żeby to był sprzęt na dłużej, dlatego wybrałem i7, bo to ciężej wymienić - plan jest taki, że jak grafika zacznie za jakiś czas zmiękać wymienię ją na nowszą, ew. dorzucę ramu, a procek starczy jeszcze na trochę.

2) 16B ram - wydaje mi się że na razie nie ma co się pchać w więcej, jak zacznie brakować to dokupię później

3) Jeszcze raz ram - 2133MHz CL15. Czy dopłacanie za szybsze kości da naprawdę jakiś zauważalny uzysk czy będzie to coś w stylu 61.3fps zamiast 60.9?

4)  Procesor jest bez K, bo nie planuję się bawić w OC. Dlatego też wziąłem płytę główną z trochę niższej półki (chispet B250) - nada się to?

5) Zasilacz. Ok, nie ok? Inna firma, większa moc?  Po latach spędzonych z laptopami jestem tu trochę zielony.

6) Rozważam dorzucenie ~1kpln do 1080. Myślicie że warto, czy lepiej 1060 i upgrade za jakiś czas?

7) Warto się pchać w jakieś droższe wersje 1060? 

8) Jak już pisałem wyżej - wydajność głównie w grach, dlatego podchodzę sceptycznie do ryzenów, ale może warto?

 

Nie upieram się też na morele, ale nie chce mi się bawić w składanie tego samemu, więc bym chciał całość kupić w jednym miejscu już ze złożeniem. No i jako że jestem sceptyczny co do wysyłania takich rzeczy pocztą to interesują mnie tylko sklepy z których mogę to odebrać osobiście w Warszawie lub okolicach.

 

Jakiś uwagi co do mojej konfiguracji? Jakieś lepsze propozycje?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Wywal i7 daj r7

No i daj 1070/1080 w szczególności do 1440l/4k

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

http://www.morele.net/inventory/info/idLVGj/ dałem ryzena 1600,zamiast 1700 (praktycznie taka sama wydajność)

U ryzenów akurat pamięci bardzo dużo dają,w przeciwieństwie do intela

Gtx 1080,zamiast 1060

Jeśli chcesz większy ssd,to weź goodramiridium pro 240gb

Mozesz dac lepszą obudowę z hartowanym szkłem (np. Ta od silentiumpc)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę gry będą w stanie wykorzystać tego ryzena? Tak jak patrzę na te 1600 i 1700 to one wypadają kilka-kilkanaście % gorzej od 7700 w single albo quad-core benchmarkach, zysk widzę dopiero jak gra będzie mieliła więcej niż 4 wątki na raz, a to chyba jakoś bardzo popularne nie jest?

 

Póki co też się skłaniam do dopłaty do 1080, ale pierwsze słyszę o tej firmie co jest w twojej konfiguracji.

SSD na pewno biorę większe, nie chcę mieć talerzowego w nowym kompie, więc celuję w jedno ~500GB SSD, chyba ten crucial co jest mojej konfiguracji jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kilka procent gorzej od i7,ale intel niedługo wyda nowe procki,które również będą miały wiecej rdzeni (taka i5 ma mieć 6+6)

Kfa2,nie jest niczym niezwykłym test ich kart masz na kanale yt blacka (po Polsku)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1080 za taką kasę , >2900 zł ?

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1080-aorus-11gbps-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-d-3xdp-box-gv-n1080aorus-8gd-1236708/

 

Ja powinienem jutro mieć powyższe cudo ;p

 

Zestaw Ryzen 1600 / 16 GB / GTX1080 11 Gbps / SSD Iridium 480 GB / Seasonic 620

 

60039130762728275038_thumb.jpg

 

5629,00 zł

 

Chcąc ew. trochę zaoszczędzić można brać inną obudowę np. Zalman Z3 ( - 100 zł ) ; Można dać również zasilacz np: Silentium supremo 550 ( -36 zł )

5493,-

www.esc.pl

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekałbym do 21. na  premierę nowych procków intela

Kurczę, akurat teraz :( W takim razie pewnie poczekam, ale znowu, zanim te nowe modele trafią na rynek, albo wywrą wpływ na ceny starszych to pewnie będzie trzeba co najmniej do października czekać, a tego bym już nie chciał. ;/

Edytowane przez desf
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i premiera nowych procków intela była, ale tylko do laptopów. O desktopowych coffe lake widzę w necie dużo informacji, często sprzecznych i prawie żadnych z potwierdzonych źródeł, więc chyba jednak wracam do planów z ryzenem. Z tego co patrzę to r5 1600 wydaje się być najrozsądniejszą propozycją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy R5 1600 albo inny Ryzen jest rozsądny to zależy od gry w które grasz .

 

W niektórych Ryzeny radzą sobie dobrze w końcu mają dużo rdzeni / wątków , znowu inne gry które zadowalają się 1-2 wątkami pokazują słabość tych rdzeni / wątków i sytuacja się odwraca - sześciordzeniowy Ryzen jest gorszy niż 2 rdzeniowy Pentium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem tego ogarnąć przed urlopem, więc wracam teraz. Jestem już raczej zdecydowany na zestaw R5 1600 z gtx1080. Mam tylko dwa pytania o detale:

1. Kolega Polska12345 pisze wyżej że pamięci dają dużo u ryzneów, a tymczasem specyfikacji płyty głównej jest lista kompatybilności (link niżej) w której jest osobna kolumna ryzen speed z której z kolei wynika, że wszystkie 3000MHz działają z Ryzenami jako 2133MHz, to jak to w końcu jest?

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_B350-PLUS/PRIME_B350-PLUS_Memory_QVL_20170704.pdf

 

2. Niżej link do konfiguracji którą złożyłem. Pytanie ogólne: Coś tu jest nie tak? Coś zmienić, coś poprawić?

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=182939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to OK , ram leci na Ryzenie szybciej niż 2133 , na szybkich kostkach powinien iść 2933 , bo na gw. 3200 można liczyć ale na bardzo drogich kościach G.Skill Flare.

Ja , zasilacz bym zmienił na :

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-600w-s12ii-620-317918/

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...