Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znam sie na wynikach z HD Tune prosze was o ocene tych 2 dysków ostatnio miałem problem z blue screnami "irql not less or equal" (pliki rózne od atikmdag.sys do cdrom.sys itp blue screny te same ale rozne pliki) tak sie działo przy podkreconym procku jak z taktowaniem zjechałem na stock to nie ma blue screna tak czesto ale komputer sie zawiesza dziala tylko przycisk reset i dzwiek w sluchawkach piszczy tez zwieszony. dzisaij wymienie taśmy sata od dysków. narazie prosze was o ocene tego screna z hd tuna

 

https://zapodaj.net/d42b3e18f1d20.png.html


po wymianie kabli zadnych zmian (wiekszych) +- 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź smart dysku HDD w CrystalDiskInfo.

Można zaktualizować sterowniki - przydatny może być driver booster (przy instalacji uważałbym bo lubi różne "dodatki" zainstalować).

Zmieniane było coś ostatnio w komputerze (podzespoły, programy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem windows 7 dokładałem 8gb ramu i wydaje mi sie ze przed dokładaniem ramu tez sie zdarzały bluescreny ale moze byc ze po ramie sie to nasiliło (wmawiam sobie ze to nie ram ale mam plan z kolega sie zamienic na kosci on ma 1x 16gb ja mu dam swoje 4x4 i sprawdze) jak te bluescreny sie nasilały stwierdziłem ze to moze wina starych sterowników windowsa 7 i zmieniłem windows na 10 problem nie ustał, po zmianie taktowania procesora na stock nie ma blue screnów tylko odrazu zwiecha kompa jutro wymienie ten ram i ja kcos bedzie sie działo dam znac. bo róznie jest nieraz 3 razy dziennie zwiesi a nieraz spokoj jest dwa dni


https://zapodaj.net/c9b78e2f74120.png.html

 

cristal disk info


wyglada na takie same dane jak z hdtune

 

PS. celuje jeszce w wymiane zasilacza na ta chwile posiadam corsair cs650m płyta głowna roczna msi z97 pcmate

Edytowane przez Jadzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...