Skocz do zawartości
atol

[RAM] Upgrade pamięci z drobnym problemem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje dwie kostki ddr3 2x4gb są już dość leciwe, sam Warhammer potrafi zająć 6 gb ramu, a dwójka na horyzoncie więc myślę o upgrade. Mój zestaw odpowiada mocą zestawowi za ok 3000zł, więc tam też zajrzałem i wyskoczyły te ramy:

 

https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-2x4gb-2400mhz-cl15-gy2400d464l15s-8gdc-843280/

 

No ale to jednak 8gb na 8gb więc nie wiem czy to ma sens :) idąc wyżej 16gb jest dopiero przy modelu za 5100zł, i tanie nie jest

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15b-771106/

Z innych propozycji wyłowiłem jeszcze takie:

 

RAM DDR4 Crucial 2x8gb 2400MHZ CL16 - 490zł

 

oraz

 

RAM DDR4 Corsair 2x8gb 3000MHZ CL16 - 600zł

 

Co więc zrobić ? Reszta sprzętu prezentuje się tak:

 

I5-2500k bazowy (w sumie już tyle po gwarancji jest że nie wiem czemu nie podkręcam :D)

GTX 1060

mobo ASUS P8H61-M LX, coś wyczytałem że to LX nowych ramów nie przyjmie

 

Chciałbym się zmieścić w 500-600, chyba że nie ma sensu kupować aż 16gb ramu to 300-350. Co w tej sytuacji najlepiej zrobić ?

Edytowane przez atol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak nówki :D Skoro musi być DDR3, to poszukałem DDR3 i moją uwagę przykuły te dwie kości:

 

GOODRAM PLAY 8GB DDR3 1600 MHz CL10 GY1600D364L10/8G 

 

Pamięć RAM HyperX SAVAGE DDR3 8GB/2400 CL11 XMP HX324C11SR/8

 

Czy jest to dobry wybór ? Cenowo różni je (dwie kości każdych) 140zł, czy warto dopłacać do wyższych taktowań, czy ta lipna mobo będzie je jakoś ograniczać, i czy je w ogóle obsłuży ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety pewnie koszt wymiany mobo i potem jeszcze ramów to będzie prawie 1000zł, nie ta kieszeń :D

 

W takim razie zgodnie z limitem 1333 wynalazłem coś takiego

 

RAM GOODRAM SODIMM DDR3 8GB 1333 MHz 256*8 

 

Dwie sztuki tuż poniżej 500zł, czyli nie tak koszmarnie drogo, ale czy ta różnica będzie w takim razie odczuwalna ? Czy pozostaje tylko kompleksowa wymiana mb z ramem żeby ten ram ciągle nie latał w okolicach 100% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rdzawy intel guj

Ram masło wpływa na gry. Iluzorycznie. Jakby s wymienił proca na coś ze stajni AMD to byś dostał kopyto.

I5 2500 ? No proszę cię. Przepraszam ale miejsce tego proca jest w muzeum a nie w 2017 roku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rady to sobie wsadź w dupę .

 

2500K to nadal mocny procek , może nieco odstaje od obecnych ale dalej daje radę , szczególnie po OC ( ale nie na H61 ) .

 

Co do ramu i wydajności , wysoko taktowany ram czasami wpływa na wzrost wydajności , nie jest to dużo i sporo zależy od platformy - stare SB praktycznie na to nie reagowały , dopiero od Haswella coś się ruszyło .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...