Skocz do zawartości
roman

Edifier 1600TIII - szukam właściciela

Rekomendowane odpowiedzi

albo kogoś kto ma dostęp do tych głośników żeby zrobić mały teścik :)

Mam taki problem: przy zmniejszaniu głośności moim zdaniem zbyt "gwałtownie" następuje całkowite wyciszenie dźwięku. W moim odczuciu od 100% ładnie sobie ten dźwięk sukcesywnie schodzi z każdym "klikiem" gałki (bo to chyba nie jest klasyczny potencjometr bo nie ma wartości skrajnych, raczej jakiś enkoder) aż do, plus minus, 20% a potem, ciach, i cisza. Nie wiem czy się jasno wyraziłem ale chyba wiecie o co mi chodzi - zamiast ładnie liniowo ściszać w całym spektrum to w pewnym momencie odcina dźwięk. A ten poziom "o klik od ciszy" to całkiem głośny jest ;)

Sprawdzałem też pilotem i jest to samo.

I teraz nie wiem czy to wada mojego egzemplarza, czy "ten typ tak ma" czy wreszcie może po prostu tak ma być a ja jestem przyzwyczajony do normalnych głośników z potencjometrem i sobie ubzdurałem ;)

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage ze wzrost glosnosci o 3dB to jest glosniej o 100% od poprzedniej wartosci...

 

A co to ma wspólnego z tematem?

 

 

Jak dla mnie to coś z głośnikami jest nie tak. Borsuk napisał, że u niego takie objawy nie występują, a ja dla porównania mogę powiedzieć, że moje 1280DB, które mam w pracy, płynnie obniżają głośność aż do samego zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem czy to wada mojego egzemplarza, czy "ten typ tak ma" czy wreszcie może po prostu tak ma być a ja jestem przyzwyczajony do normalnych głośników z potencjometrem i sobie ubzdurałem ;)

Z góry dzięki za pomoc!

 

Wygląda, jakby źródło dawało za mało db na wyjściu - w sensie mniej, niż zakłada regulacja głośności edifierów. Do czego to masz podłączone? Dasz radę głośność źródła na wyjściu podnieść, np. podkręcając głośność w windowsie lub playerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...