Skocz do zawartości
aqua

Uszkodzony zasilacz? Komputer się resetuje

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taki problem i stawiam na zasilacz, ale nie jestem pewny na 100%

Ogólnie już od jakiegoś czasu co parę dni dłuższych czy krótszych resetuje mi się komputer.

Jest to wina zasilacza? 

Np dziś zresetował mi się, postanowiłem że wyczyszczę go z kurzu bo może się grzeje..

Ale po wyczyszczeniu go zaczął się resetować po włączeniu, gdy minęło jakieś 5 minut np..

Odpiąłem mu kość 4gb i zostawiłem 8gb no i na 2 godziny działał, później reset.. 

Znowu przy procesorze jak przyłożyłem ucho słyszałem dziwne dźwięki, moim zdaniem nie powinno ich być..

Więc teraz postanowiłem zmienić pastę chłodzącą i dźwięk się zmienił, tamtego już nie ma.

Mimo wszystko jest to wina zasilacza? 

W przeszłości bywały spadki napięcia, które resetowały nagle komputer - elektrownia i jej problemy..

Albo ogólnie wyłączony prąd nagle.. 

Na logikę jeżeli grzał by się procesor to chyba nie przy przeglądarce np? 

 

Mogę kupić nowy zasilacz, a jak problem będzie nadal to będę stratny.. 

Co radzicie zrobić? :(

Zmniejszyć z 1600 Mhz na 1333 Mhz i zobaczyć?

Myślę, że karta graficzna nic do tego raczej nie ma bo ile ona pobiera tej mocy w spoczynku na pulpicie.. 

 

Moja specyfikacja to:

i3-3220 - chłodzenie BOX

R9-270X dual-oc

4 Gb 1600 Mhz Goodram black (CL9) + 8 Gb 1600 Mhz Goodram black (CL10) - wiem, że razem to daje CL10, ale podaję po prostu szczegóły.

Płyta główna H61M VG4

Dysk twardy HDD 250 Gb

Obudowa Zalman T3 - dołączony wiatrak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. najlepiej - pożycz sprawny zasilacz do testu , bo to może być wina każdego podzespołu -praktycznie.

Ew. odepnij kartę graficzną i zobacz co wówczas będzie się działo i zostaw 1 kość ram. Jak się resetnie -zmień kostkę ram itd... ram możesz tez puścić na 1333 -dla pewności.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...