Skocz do zawartości
stoleckijacek

Komputer do montażu video - modyfikacja / poprawki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Proszę o pomoc w modernizacji mojego zestawu.
Obecnie wykorzystuje go do hobbystycznego montażu video oraz obróbki zdjęć.
Do tego celu wykorzystuję Adobe Premier Pro 2017 i Lightroom CC / w abonamencie.
Mój problem polega na tym że mam problem z podglądem obrabianego materiału w Premier Pro, przy podglądzie w 1/1 jest straszna kicha czyli potężne szatkowanie obrazu i to bez dodanych efektów przejść, żeby w miare podglądać trzeba zmienić na 1/8 - a tu już straszna jakość, i tu też czasem potrafi przyciąć.
Lightroom też czasem szwankuje przy obróbce rawów - co ciekawe nie z Canona a z Sony.

Mój konfig to:
Procek Intel i7 4790K
Płyta Asus Z97-PRO WiFi AC
Ram - 4x4GB Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24)
Dysk - System CRUCIAL M300 275GB
Dysk HDD - 2 X 2TB Seagate
Grafika - Asus GTX760 OC

Poproszę jakieś popdpowiedzi co zmienić, etc
Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba sprawdzić  co jest przyciną ścinek .

 

Procek jest OK , ma wysokie bazowe takty i powinien sobie z tym radzić .

 

Ram nisko taktowany ale tutaj nie powinno to mieć znaczenia , może któraś z kości jest uszkodzna - wyjmij 2-3 i sprawdź .

 

HDD masz osobno czy są spięte w RAID ?

 

Potem można się bawić w ew. modyfikacje czy zmianę platformy .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram miałem 2x4GB i już ten problem występował, miesiąc temu dokupiłem więc dodatkowe dwie takie same kości - bez zmian.

Dysk podłączone osobno...nie jestem zwolennikiem Raid. Zastanawiałem się nad wpakowaniem do kompa SSD na M.2, oraz zmianą pamięci na taktowane w okolicach 2400MHz - jednak zastanawiam się nad zasadnością takiej zmiany ponieważ o ile płyta główna takie kości obsłuży bez problemu to procek i tak ma maksymalną magistrale na poziomie 1600MHz - pytanie czy to się nie będzie kłóciło?

Edytowane przez stoleckijacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adobe Premier Pro 2017 przypadkiem nie wykorzystuje również gpu? Może to stąd problemy? Sprawdzałeś, czy nie masz problemów z CUDA? Z tego co widzę, to twoja karta nie jest na liście rekomendowanych do Adobe:

https://helpx.adobe.com/premiere-pro/system-requirements.html#AdobePremiereProCC2017systemrequirements

 

więc może to stąd problem. Generalnie zacząłbym od sprawdzenia, czy aktywowana jest akceleracja przy pomocy gpu.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ścieżki z Cache etc na SSD, mam wrażenie że po tej zmianie jest lepiej, jednak przycinki nadal występują. Wczytany materiał w podglądzie odtwarza się płynnie na ustawieniu Full, użycie procesora procentowo na poziomie 45%, i nagle "w różnych momentach" zaczyna się przycinka i użycie procka skacze do 100% na wszystkich rdzeniach. Temperatura procka 58 stopni, GPU 43 stopnie. Wykorzystanie pamięci na poziomie 8GB, użycie dysku nie przekracza 10%

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...