Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrek1995312

Problem z użyciem GPU GTX 1050 Ti

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj kupiłem nową kartę graficzną, jaką jest msi gtx 1050ti gaming 4g (bez x). Problem polega na tym, co jest wskazane w temacie, czy na niskim zużyciu gpu np w grze Playerunknown battleground. Przez większość czasu utrzymuje się w okolicach 50-70, skacze czasami do 80-90, ale potrafi spaśc nawet do, 15-30%, przez co mam 15-30 fpsów wtedy. Zasilacz to Antec vp 500 pc. Nie mam pojęcia, co może być tego przyczyną, dlatego liczę na szybką pomoc. Temperatura zarejestrowana w msi afterburner wynosi max tak 62 stopnie. W Battlefield 3 użycie wynosi 80-90%. W teście valley benchmark oraz gpu z, a także w MENU gry PUBG wynosi 97%. Windows 7 sp 1 64bit. Sterowniki 381.65. Na najnowszych sterach jest to samo. Zużycie procesora w tej grze nigdy nie sięga 100% (PUBG), wacha się od 70 do 90, przez większośc czasu tak 82-90, max 96, min 73. Ograniczenie przez procek by było chyba wtedy, gdyby użycie jego wynosiło 100% non stop. Poza tym ROZDZIELCZOŚĆ to 1280x1024, więc chyba nie możliwe, aby mój procesor ( i5 3350p podkręcony do 3,6 GHz ) w takiej rozdziałce ograniczał tą kartę. Napięcie karty wynosi 1,100 V zwiększone w msi afterburner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przy 82-90% na CPU już ograniczasz grafikę w wielu przypadkach. Sam u siebie widziałem spadki uzycia GPU ponizej 90% kiedy procek miał koło 90% na wszystkich wątkach. Wracając jednak do problemu to czesto widzę ostatnio takie wątki dotyczące spadków fps w tej konkretnie grze, więc pewnie problem jest albo tylko z tą grą albo przynajmniej gra mocno się do tego przyczynia. Ja na poczatek próbowałbym różnych wersji sterownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.