Skocz do zawartości
Master21971

[chłodzenie] [płyta główna] [i7 7700k]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam kilka pytań.

Podążając żeby złożyć swój nowy komputer natknąłem się na wiele osób które proponowały mi ryzena zamiast mojej i7.Czym to jest spowodowane?Dodam że na komputerze raczej będę grał w gry, wykonywał lekkie prace graficzne, programistyczne.Po prostu nie uważam żeby były potrzebne mi więcej niż 4 rdzenie.

Drugą sprawą jest to że poszukuję dobrej płyty głównej pod tą i7 chciałbym móc ją podkręcić.Jakieś propozycje?

Ostatnią sprawą jest chłodzenie wodne typu aio.Przymierzam się do krakena x62.Myślicie że to wystarczy czy lepiej jest nadal kupić zwykle chłodzenie np.Dark rok pro 3.I dodam że nie chodzi o to które chłodzenie będzie opłacalne tylko też zwracam uwagę na estetykę a jednak Kraken ślicznie się prezentuje,tylko czy on dobrze schłodzi tą i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen vs I5/I7 - sporo zależy od gry czy softu , są tytuły które bez problemu wykorzystają 6+ rdzeni i tam będzie Ryzen górą , są też tytuły jednowątkowe - tutaj będzie lepszy I7 ze względu na jeden mocny wątek i wysokie zegary .

 

Co do OC 7700K , kręcenie tego procka jest raczej warte świeczki - na starcie ma wysokie zegary ( 4,2 Ghz i 4,5 Ghz w trybie turbo ) , większość robi 4,5~-4,7 Ghz , kręcąc procka zyskujesz tylko kilka klatek a sporo wydajesz na płytę i chlodzenie .

 

Lepiej brać 7700K + płyta na B250 + ram 2 400 mhz .

 

Z płyt na B250 np. MSI B250 Mortar i inne z tej serii ( Mortar/Bazooka/Tomahawk etc. ) ew. Asus z serii Prime .

 

Na Z270 też bierz jakiegoś Asusa z serii Prime , do tego ramy 3 000 mhz CL15 jak koniecznie chcesz kręcić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...