Skocz do zawartości
AbleDog

Screen tearing przy <60fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Pisałem o tym w innym wątku, lecz w nie do końca pasującym dziale

Mój telewizor LG Flatron M2362D podłączony DVI-D który wykorzystuję jako wyświetlacz w moim komputerze doświadcza mocnego screen tearingu gdy fps w grach spadają poniżej 60. Wystarczy spadek o 2-3 klatki/s żeby rwanie ekranu było bardzo wyraźne a strata na płynności niewiarygodnie odczuwalna. Czy jest to normalne zachowanie sprzętu? Słyszałem o screen tearingu kiedy to karta generuje więcej fps niż monitor jest w stanie wyświetlić lecz nie zauważyłem u siebie tego problemu. Kupno monitora z FreeSync (mam radeona R9 270X) na razie nie wchodzi w rachubę.

Czy jest to wina DVI-D? Wina karty? Wina telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w włączonym V-sync ? Koniecznie wylacz ! Spadek fps ponizej wartosci odswiezania z wlaczonym v-sync powoduje straszne odczucia w kwestii plynnosci gry. Jesli gra nie jest w stanie zapewnic minimalnego fps na poziomie odswiezania monitora/telewizora - nie poleca sie uzywania v-sync

 

Aha - upewnij sie, ze v-sync jest wylaczony (np. programem do monitorowania parametrow jak RivaTuner). Czasem wylaczenie w opcjach gry tak naprawde nie wylacza v-sync

Druga sprawa - sprawdz czy gra dziala w pelnym ekranie a nie np. "borderless window" czyli ekran bez ramki ! Czesto powoduje to, ze gra blokowana jest na odswiezaniu monitora

Dla pewnosci tez wymus wylaczenie v-sync w panelu karty graficznej

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...