Skocz do zawartości
aris1414

Asus E200HA vs Lenovo IdeaPad 100s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie. 

 

Przejdźmy od razu do meritum. Moja dziewczyna poszukuje nowego laptopa, który będzie służył jej podczas studiów za granicą. Budżet został dość mocno ograniczony, a jednymi z ważniejszych kryteriów zostały niska waga i niewielki rozmiar. Poszukałem trochę w internecie i znalazłem dwa sprzęty, a mianowicie:

 

Asus E200HA:

https://www.x-kom.pl/p/364291-notebook-laptop-116-asus-e200ha-fd0102ts-x5-z8350-4gb-3264ssd-win10office.html

 

oraz 

 

Lenovo IdeaPad 100s:

https://www.x-kom.pl/p/351217-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-100s-14-n3060-4-12032-win10-nieb-office.html

 

Zdaję sobie sprawę, że oba laptopy reprezentują nieco inne półki gabarytowe, ale sądzę że 14,1' jest wielkością akceptowalną. Moglibyście mi doradzić co wybrać?

 

Wg mnie za Asusem przemawiają bardzo małe wymiary, długi czas na baterii, czterordzeniowy procesor i  niższa cena. Do niewątpliwych minusów należy natomiast wielkość pamięci masowej. 32GB to trochę mało, a gdy weźmiemy poprawkę na to, że sam Windows 10 zajmie 20GB to wygląda to dość słabo.

 

Lenovo jest znacznie większe, dysponuje dwoma dyskami SSD dającymi łącznie 150GB pamięci masowej i również dosyć pojemną baterią. Martwi mnie jednak obecny na pokładzie Intel Celeron. Czy nie będzie on piętą achillesową tego sprzętu? W Internecie nie mogłem znaleźć bezpośredniego i rzetelnego porównania tych dwóch procesorów więc może ktoś z Was będzie potrafił wskazać mi lepszą opcję?

 

Skłaniałbym się raczej ku Lenovo gdyż ten sprzęt może znaleźć zastosowanie także po powrocie do kraju jako podstawowy laptop. Osobiście nie wyobrażam sobie pisania pracy magisterskiej na laptopie wielkości tabletu. 

 

Będę wdzięczny za każdą radę dotyczącą i jestem również otwarty na propozycje zakupu zupełnie innego modelu, który będzie spełniał powyższe wymagania, a jego cena zamknie się w 1500zł.

 

Pozdrawiam :)

Aris1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna raczej wykorzystuje komputer do przeglądania Internetu, obsługi pakietu biurowego i ewentualnie oglądania filmów więc dużych wymagań nie ma, a raczej skłania się ku nowemu sprzętowi. Osobiście myślałem, że zastosowanie dysku SSD nieco podratuje tutaj sprawę...

 

Edit:

 

Znalazłem jeszcze coś takiego, ale to praktycznie jeden pies w porównaniu z powyższymi. Cztery rdzenie, ale niższe taktowanie...

https://www.x-kom.pl/p/347492-notebook-laptop-133-acer-es-13-n3450-4gb-128-win10.html

Edytowane przez aris1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...