Skocz do zawartości
SzymonDG

GTX 1050 TI vs?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmuszony jestem kupić nową kartę graficzną gdyż stara niestety nie dała rady i się spaliła. Z benchmarków i innych testów wywnioskowałem, że w cenie za jaką mogę sobie pozwolić najlepsza była by właśnie 1050ti. No chyba, że coś innego polecicie. 

Mój zestaw.
procesor: i5 3330 3,0 GHz

płyta: ASUS P8H61-m LE R2,0

pamięć: 8 GB DDR 3 Kingston PC3-10700

zasilacz: Aerocool VS-600

 

wcześniejsza karta to był Zotac 560Ti 2GB

 

Karty jakie wybrałem aktualnie z dostępnej oferty 1050ti
 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gdddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/

 

lub trochę droższa 

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-dual-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-ne5105ts18g1d-1078198/

 

dodam, że nie interesują mnie żadne używane karty. Wiem, że aktualne ceny kart są jakieś mega kosmiczne, no ale na to nie poradzę. Na kartę mogę wydać około 700 zł. Liczę na jakieś porady lub ewentualnie wasze propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ kupno Palit KalmX GTX1050Ti 4GB + wentylator 120mm. Będzie ciszej i do tego przy niższych temperaturach od tych dwóch powyższych, bo radiator jest znacznie większy, jak i wentylator. Sam mam XFX RX460 4GB pasywnego + wentylator 92mm (taki radiator, że 92mm równo pasuje), temperatury ~50 st C przy max obciążeniu (np. kopanie krypto), przy ~1200 RPM (zupełnie niesłyszalny przy tym RPM 92 mm be quiet). W skrócie karty nie słychać, a przy takich temp. to nawet przy ciągłym obciążeniu minimum z kilkanaście lat powinna pożyć.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ kupno Palit KalmX GTX1050Ti 4GB + wentylator 120mm. Będzie ciszej i do tego przy niższych temperaturach od tych dwóch powyższych, bo radiator jest znacznie większy, jak i wentylator. Sam mam XFX RX460 4GB pasywnego + wentylator 92mm (taki radiator, że 92mm równo pasuje), temperatury ~50 st C przy max obciążeniu (np. kopanie krypto), przy ~1200 RPM (zupełnie niesłyszalny przy tym RPM 92 mm be quiet). W skrócie karty nie słychać, a przy takich temp. to nawet przy ciągłym obciążeniu minimum z kilkanaście lat powinna pożyć.

 

Jeżeli ktoś lubi ciszę ( + niewysokie temperatury ) rozważyłbym , jak najbardziej - taką propozycje ;) 

P.S. Tylko taka karta z wentylatorkiem może zająć ~3 sloty ( jeżeli mamy miejsce , można tak zrobić ).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na temat Zotac-a w wersji mini? Na necie można go wyrwać za 609 zł z przesyłką. Co daje zaoszczędzone 100 zł. W porównaniu dotego Palita z dwoma wentylatorami ma on mniejsze taktowanie rdzenia 1303 vs 1366 i taktowanie w trybie boost 1417 vs 1480.  Wydaje mi się, że nie będzie to jakaś duża różnica w grach.  W pierwszym poście zapomniałem jeszcze dodać, że rozdzielczość mojego monitora to 1680x1050. Z tego co czytałem na tym ale i na innych forach, wszyscy zalecają brać jak najtańszą wersję tej karty bo w chwili obecnej nie opłaca się jej zakup powyżej 700 zł.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba padło na Zotaca mini. Generalnie kilka klatek mnie nie zbawi w porównaniu do innych modeli a jest najtańszą opcją. Co prawda waham się czy nie poczekać do  końca roku, może akurat coś się ruszy na święta i udało by się wyrwać 1060 6GB. Tylko wtedy trzeba  by zmieniać już raczej procka, mobo itd. A dochodzi do tego jeszcze ponoć rosnąca cena pamięci, kopacze i nie wiadomo czy będzie taniej. Wróżenie z fusów. I tak mogę zakup odwlekać zakup aż do premiery serii 20xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bierz teraz, bo się natniesz tak jak ja. W kwietniu zastanawiałem się nad rx 570 za 811 zł, czy to warto brać, bo może stanieje, (w gralu był po 765zł), a ostatecznie kupiłem go w czerwcu po miesiącu czekania za 1060 zł spod laty w zaprzyjaźnionym sklepiku, przy oficjalnych cenach 1400.

Pamięci drożeją, dyski drożeją, krypro trzyma się coraz mocniej - bierz teraz i najtańszą wersję. To najchłodniejsze karty nvidi jak do tej pory - nie ma sensu przepłacać za rozbudowane chłodzenie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...