Skocz do zawartości
Chmurnik

144hz pod GTX 1060 6GB do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. 

 

Głównie grane jest CSGO, Diablo 3 i Destiny 2 jak tylko pojawi się wersja PC. 

Oprócz tego grywam w najnowsze gry AAA takie jak Wiedźmin 3, ME:Andromeda itp. 

Preferowane raczej 24", nie siedzę aż tak daleko od monitora by celować w 27".

Dodatkowo również od czasu do czasu filmy i całkiem sporo netflixa więc jak jest coś z dobrą matrycą VA/IPS z dobrymi kolorami to nawet większy czas reakcji nie będzie mi przeszkadzał.

 

 

Opcje z G-Synciem czy bez, ciężko mi tutaj zdecydować gdyż opinie na temat tej technologii są podzielone, a sam nie miałem okazji tego wypróbować. 

 

Przy mniej wymagających grach raczej będę celował w 100FPS+, natomiast bardziej wymagające tytuły mogę trochę zejść z ustawieniami tak by trzymać te 72FPS i tutaj raczej pytanie do posiadaczy jak istotny jest G-Sync przy tego rodzaju rozgrywce. 144hz to też dla mnie nieznane rozwiązanie ale kiedyś trzeba spróbować :)

 

Dzięki z góry za pomoc :>

Edytowane przez Chmurnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czemu niby 144hz tylko do high endowych GPU ma pasować. Nie gram w wysokiej rozdzielczości tylko w FHD 1920x1080, wszystkie mniej wymagające tytuły spokojnie na 100FPS+ utrzymam takie jak CSGO czy Diablo 3, Destiny 2 też przy odpowiednim balansie high/medium bo sprawdzałem Bete. Do bardziej wymagających gier 72FPS przy odpowiednim miksie medium/high powinny dać radę, a 72FPS to dokładnie połowa odświeżania monitora. Tutaj dlatego też zastanawiam się nad samą technologią G-Sync, o ile dobrze rozumiem to przy mniej stabilnym FPS gdzie mogą nastąpić skoki między 55-75FPS powinien wyeliminować suttering który w normalnej sytuacji by wystąpił.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier ktore wymieniles to wystarczy, w szczegolnosci gry blizzarda sa dobrze zoptymilizowane. A wedlugo mnie i tak jest za slaba, sam ja posiadam to wiem, w nowszych grach nie licz nawet na 50fps.  Zeby miec korzyśc z takiego monitora to trzeba miec mocna kartę

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier ktore wymieniles to wystarczy, w szczegolnosci gry blizzarda sa dobrze zoptymilizowane. A wedlugo mnie i tak jest za slaba, sam ja posiadam to wiem, w nowszych grach nie licz nawet na 50fps.  Zeby miec korzyśc z takiego monitora to trzeba miec mocna kartę

Nie wiem o jakich nowszych grasz mówisz, chyba że na pałe ustawiasz ultra detale. Do tej pory jedną grą gdzie FPS był mniej stabilny to The Division i to tylko dlatego że troche przesadziłem z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier ktore wymieniles to wystarczy, w szczegolnosci gry blizzarda sa dobrze zoptymilizowane. A wedlugo mnie i tak jest za slaba, sam ja posiadam to wiem, w nowszych grach nie licz nawet na 50fps.  Zeby miec korzyśc z takiego monitora to trzeba miec mocna kartę

 

No tak, bo we wszystko trzeba grać na najwyższych ustawieniach, a zwłaszcza w sieciowe fpsy. Gadanie osoby która nie widziała na oczy 144hz monitora. Jak gry są ujowo zoptymalizowane to nawet 1080ti nie pomoże. Sam mam 144hz + gtx1060 i wszystko działa jak powinno. Jak w wieśku 3 bedzie miał 90fps bo zjeściu z kilkoma opcjami  to mu korona z głowy nie spadnie, ważne są gry fps by tam mieć te 120+, zresztą sam to napisał:

 

 

 

Przy mniej wymagających grach raczej będę celował w 100FPS+, natomiast bardziej wymagające tytuły mogę trochę zejść z ustawieniami tak by trzymać te 72FPS i tutaj raczej pytanie do posiadaczy jak istotny jest G-Sync przy tego rodzaju rozgrywce. 
Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144 Hz jedynie na TNce w tym rozmiarze - "polecam" do Diablo/Destiny2 ;p

 

Z resztą jeden lubi bdb obraz , 2gi wysoką rozdzielczość , 3ci wysoką rozdzielczość i wysokie odświeżanie - dodając jeszcze rodzaje matryc TNkę / VA / IPS itp. - które mają swoje + i - ...

 

Do 2k nie można mieć wszystkiego. Nie ma co się jednoznacznie wymądrzać i bić piany - sam, autor musi "przegryźć temat po "swojemu" , na czy mu bardziej zależy czy na CSGO i wysokim odświeżaniu , czy też lepszym obrazie.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może trochę zawężę do monitorów które znalazłem i mnie interesują ale nie mogę się zdecydować. 

 

Samsung LC24FG

 

Fajna matryca

Zakrzywiony ekran

144hz

Brak G-Sync

Czytałem że niektóre wersje mają problemy z purple ghostingiem 

Jebutnie duża podstawka i ramię co może skutkować tym że będę miał monitor centralnie przed twarzą na biurku. 

 

AOC G2460PG 

 

Matryca TN 

144hz

G-Sync

Podobno ma kiepskie przejście tonalne i kiepskie kolory.

 

Acer XB241HBMIPR

 

Matryca TN

Podobno kiepskie kolory

G-Sync

Przesadnie gamingowy design :)

 

ROG STRIX XG27VQ

 

Matryca VA

144hz

Zakrzywiony ekran

Fajny design

27" co przekłada się na du

ży rozmiar piksela

brak G-S

ync

Edytowane przez Chmurnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CSGO: AOC i Acer , do bardziej "statycznych" gier żaden z w/w - ja bym -teraz-nie brał Freesync do nvidii.

 

P.S. Teraz kupił bym 27" A/M/VA/+ 1440p nawet na 60 [Hz] - to by było lepsze do wszystkiego ( nie byłoby to - jednak, najlepsze rozwiązanie dla zapalonego gracza CSGO )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości , jaki model ?

Acer XB241HBMIPR, generalnie sprawuje sie b. dobrze jak narazie i jestem zadowolny. 144hz robi ogromną różnice, natomiast jeśli chodzi o G-Sync cięzko mi ocenić, czas pokaże. Jeśli chodzi o sam monitor to ma bardzo fajna łape z tyłu z regulacją góra dół, kolory przeciętnie ale jak na TN daje rade, kąty widzenia jak na TN powiedział bym b. dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...