Skocz do zawartości
Takatsuki

Brak możliwości formatu i diagnostyki dysku HDD.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam otóż dziwny problem, jeszcze mi się nigdy taki nie zdarzył. Mam laptopa, nie jest pierwszej młodości, ale jakiś mega stary tez nie, wiele czasu leżał bez życia, ale teraz się okazało, że nie chce załadować się system. Recovery przeszło bez problemu do momentu komunikatu "Trwa uruchamianie usług przez instalatora" + kilka sekund późnij wyskakuje okienko, że system windows nie może zakończyć instalacji, nie ma komunikatu o konkretnym błędzie. Postanowiłem wtedy zrobić zupełnie owa instalacje windowsa z płyty, tu kolejny problem, nie wykrywa tej płyty, tak jakby pomijało krok. W biosie wszystko jest włączone co powinno być, przy starcie standardowo w tym laptopie F12 i wybrałem nośnik CD/DVD. Więc jestem prawie pewien, że HDD uszkodzony, ale wolałbym to sprawdzić i tu kolejny problem. jedyna opcja w tym przypadku jest diagnostyka HDD po przez DOS, niestety tak jak z płytą windowsa, a nie wykrywa jej. Ewentualnie planuje jeszcze sprawdzić, czy lunuxa załapie. Tak czy owak, nie mam więcej pomysłów :) Laptop to Acer aspire 5732zg

Edytowane przez Takatsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nic wspólnego nie ma to że nie chce się bootować z żadnego nośnika zewnętrznego, z tym że koniecznie musisz mieć popsuty HDD.

To swoją drogą może mieć miejsce, ale zacznijmy od tego, że musisz się upewnić że któryś nośnik, czy to DVD, czy USB, złapie.

Może w biosie masz jakieś opcje od EFI/UEFI, Legacy, Secure Boot itp. Jak trochę poprzestawiasz, to powinna jakaś płytka czy pendrive odpalić. Wtedy dopiero można się zabierać za diagnostykę dysku. Możesz ściągnąć Hirens Boot, i odpalić z poziomu Mini XP program HD Tune, wrzucić logi smart (zakładka health) i zrobić test powierzchni dysku. Jak przejdzie, i logi będą w porządku, znaczy że dysk w porządku. Wtedy można spokojnie wgrywać OS. Jakbyś musiał wyłączyć UEFI, i przejść w Legacy, to bodaj soft od AOMEI pozwala skonwertować partycję na GPT, i potem się znowu włącza w BIOSie to co było na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...