Skocz do zawartości
Mondi

Brzęczenie z komputera przy obciążeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wrzucam do tego działu, bo najprawdopodobniej związane z kartą. Dzisiaj po włączeniu gry Heroes of the Storm, która jest trochę wymagająca, coś w komputerze zaczęło dziwnie brzęczeć. Moje podejrzenie padło na kartę graficzną, jednak później uruchomiłem World of Warcraft, który wg mnie jest bardziej wymagający, a tam cisza. Znowu HotS i znowu ten sam dźwięk, który cichnie od razu po kliknięciu "exit game". Pobrałem program FurMark, uruchomiłem stress test i w tym samym momencie coś (chyba karta) zaczęło cicho piszczeć. Spotkał się już ktoś z czymś takim? Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

procesor i5-7500

karta Gigabyte GTX 1060 Aorus Xtreme 6G

SSD Crucial MX300 M.2 275GB

zasilacz SilentiumPC Vero M2 600W

płyta ASUS Prime B250-Plus

pamięć HyperX Fury Black 2400 2x4GB

chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo karta , albo zasilacz ( obstawiam 99,xx % , że to karta )...

Przy jakiej ilości klatek się to pojawia ?

P.S. U mnie leciutko też słyszę takie coś , ale -tylko-jak mam bardzo dużo fps-ów = w starszych grach.

Nagraj i wrzuć ew. ten dźwięk na jakiś upload i daj link.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem telefonem, ale podczas uploadu jakimś cudem film traci jakość audio i nie słychać tego brzęczenia. Spróbowałem jeszcze w Diablo III, na max ustawieniach cisza, nie ma śladu po tym dźwięku. Jedynie przy włączeniu HotS daje o sobie znać. Sprawdziłem kilka filmików w Internecie i faktycznie najpewniej to cewki karty graficznej. Pytanie tylko dlaczego dzieje się to w tej konkretnej grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym to "olał" i cieszył się z wydajności ;)

Może to jednak Vero lubi coś lekko "zamruczeć/zabrzęczeć" ...

https://www.ceneo.pl/51874781#tab=reviews_scroll

 

Dziwne , że tylko w tej konkretnej grze .... Jeżeli piszczenie jest przy dużej ilości klatek to raczej karta , jeżeli pod większym obciążeniem to może to być jednak zasilacz. ( Tylko , że on zbyt wielkiego obciążenia nie ma ).

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, uruchomiłem teraz World of Warcraft i ustawiłem wszystko na maxa, łącznie z odświeżaniem 75Hz. Jest ten sam dźwięk, choć cichszy niż w przypadku HotS. Wcześniej wyłączyłem komputer, odpiąłem power connector z karty i uruchomiłem wszystko na karcie zintegrowanej - cisza... więc na pewno wina karty ALBO zasilacza, który powoduje bzyczenie na karcie. Matko, skomplikowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo cewki zalać silikonem, chyba, że gwara blokuje to lipa, bo na gwarancję tego nie wezmą, trzeba z tym niestety żyć...

 

Obecnie większość cewek jest i tak w obudowie więc trzeba by było bawić się chyba żywicą. Szybciej oddać na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie większość cewek jest i tak w obudowie więc trzeba by było bawić się chyba żywicą. Szybciej oddać na gwarancję.

Kilka dni temu wymieniałem kartę na ten sam model, ta również brzęczy/piszczy, zależnie od obciążenia. Gwarancja więc odpada, raczej nie mam ochoty wymieniać karty kilkanaście razy nim trafię na cichy egzemplarz.

 

 

Zrób delikatny undervolt. Część cewek po tym przestaje grać.

Czy nie ucierpi na tym gwarancja? Masz jakiś program, którym najlepiej to zrobić?

 

 

Alternatywą jest puszczenie kilku tysięcy FPS i cewki potrafią po tym się ułożyć...

Warto spróbować, pytanie tylko gdzie osiągnąć taki wynik? Na jakimś starym tytule, czy sugerujesz coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV zrób programikiem dołączonym do karty .. "Aorus Graphics Engine"

 

GPU boost clock > CUSTOMIZE

Myszką przeciągasz -tworzysz , bądź usuwasz "punkty" ...

Dużo klatek , hmm np: włącz test heaven Dx9 low w niskiej rozdzielczości .Lepsza będzie jednak stara gra , bo tu jednak więcej niż kilkuset klatek nie zrobi ;p

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem śladowo wszystkie punkty, hałas w HotS pozostaje, aczkolwiek jest dużo mniej dokuczliwy.

W heaven Dx9 uzyskałem maks. 375FPS. Największy hałas o dziwo generowany jest podczas wyświetlania czołówki po zakończeniu testu :P później może ogarnę jakiś starszy tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...