Skocz do zawartości
ChomiK

znowu problem z XP 1700;) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do innego postu - mam problem.

Podkrecam proca na 12x166 czyli 2400+ (def.vcore)i niby wszystko jest ok ale czasem np:winamp po prostu sie wyłączy albo explorator przeladuje. Na 12.5x166 (vcore-1.7V)komp nie przechodzi 3dmarka - po prostu wychodzi do windy, wychodzi tez z gier po rooznym czasie, poprzednie objawy sie nasilają...

zaznaczam ze komp sie nie zawiesza

 

ps:tak przy okazji: napiecia według plyty: 3V-3,4V, 5V-4,74V,12V-12,95V!-czy to nie dziwne..?)

 

Info:8rda+,DUT3C1700+,Radeon9500Pro,zasilacz DEER350W(mysle o wymianie-chyba warto?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no +5 masz strasznie niskie i to pewnie w idle a w stres to spadnie gdzies do 4.7 +12 too high a jakbys pogonil go wyzej mialbys jeszcze wyzsze. Moim zdaniem rowniez zasilacz do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to moga byc... rozne rzczeczy, po prosru niestabilnosc, pomyłki proca w obliczeniach , zwiechy , restety , dziwne zachowanie. Popieram kolegow wyzej... zasilka do wymiany bo 5V masz kur**** niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem - ale w sumie gdyby zasilacz to by byly resety raczej..no nie?

 

czy mooglby sie ktos jeszcze wypowiedziec na ten temat? PLIS !!

nie tylko resety spojrz co ci kolega wyzej napisal ma 100%a racje. Objawy u ciebie wygladaja na ewidentna wine zasilki moze ktos u ciebie ma jakis lepszy zasilacz niech podskoczy do ciebie albo ty do niego i sprawdzcie bedziesz mial 100% pewnosci

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki - wymienie zasilacz - ten wykorzystam w slabszym kompie (D1000,GF3Ti200,Zas:230W)

 

Co powiecie o chieftecu 360W? Wlasnie to zamierzam qpic..

dzienx za pomoc!!!-pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki - wymienie zasilacz - ten wykorzystam w slabszym kompie (D1000,GF3Ti200,Zas:230W)

 

Co powiecie o chieftecu 360W? Wlasnie to zamierzam qpic..

dzienx za pomoc!!!-pozdro

zalezy ktorego chcesz kupic bo jak tego z passive PFC to OK ale jak tego dual fan i z activ PFC to powiem ze sie nie oplaca bo dokladasz 20 pln i masz takiego jak ja

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje teoria (z autopsji )

1.Dla mnie to kwestia procesora Żeby ci chodzil stabilnie powinieneś jeszcze podnieść o 0,025 lub 0,05V. Ale Zasilacz przy tym napieciu które masz zniżył ci napięcie do 4,74 a jak jeszcze podniesiesz Vcore to będziesz mial ok 4,70 ale pamiętaj ryzykujesz!, nie wiem ile masz cdromów, i innych urządzeń, które obciążaja system!.

2.DUT3C Nie kręcą się tak jak DLT3C, choć Mi udało się wykręcic 2415MHz ale kosztem ekstremalnego Vcore(2,025V) i chodził mi tak pół roku, potem go sprzedałem. Natomiast 2100-2150 powinieneś miec przy 1,8-1,85V do strzału, kwestia tylko magistrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwoli scislosci

5V -> 4,74V mam na default vcore czyli 1,6V (dla xp1700+)

 

ogoolnie mam w kompie:1 dysk,1 cd rom, radka 9500 pro i to tyle

 

wiele nie chce wyciskac: chcialbym osiagnac stabilne 2600+ (ok 2100Mhz) co nie powinno stanowic problemu dla kazdego Xp1700+ B0...

 

seria proca:JIUHB0312 XPGW batch 0058 jadro bialo-niebieskie

 

dzieki za posty - pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Death proponowalbym uzyc opcji szukaj jest tego masa!!!!!!!! jak pisalem prze chwilka w poprzednim poscie haszyd na allegro ma 300 Fortronki wystawia je od 80zl. Zadzwon i sie umow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...