Skocz do zawartości
Buziak

Abit,Epox a moze Soltek

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladam to forum, czytam opinie i niewiem na co sie zdecydowac :? Doradzano mi Solteka, jedni mowili zeby brac Abita albo Epoxa. Niechce wziac czegos co bedzie sie sypac, powinna to byc dobra i stabilna plyta. Czekam na opinie. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox chlopaki ja sie wypowiem bo w tym tygodniu malo mowielm o nf2 ;) ;) :lol:

powiem tak mosisz sam podjac decyzje bo nigdy nie znajdziesz konkretnej odpowiedzi ten co jest zadowolony z epoxa, solteka, abita bedzie ja chwalil temu komu mobo sprawila problem bedzie ja ganil i proponowal inna alternatywe. Dla mnie najlepszym wyborem jest NF7-S ze wzgledu na duze wyposazenie mozliwosci plyty jak i mozliwosci o/c jednak porownywalnie cenowo to hmmm... cena chyba lekko za wysoka ;) Biorac pod uwage kryteria cena/jakosc spox wyborem jest rowniez 8rda+ z rev. NB C1 230 mhz sync gwarantowane ale z drugiej strony czemu nie mialby to byc soltek zobacz jakie fsb _Vip_ ciagnie na tymze solteku :twisted: wybor nalezy do ciebie :)

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś ciągnie 225 MHz full stabilnie na ECS L7S7A2 więc maxymalnym FSB aż tak się nie kieruj.

patrz na wyposażenie i kofliktowość płyty, osiągi bardzo porównywalne wśród tych 3 producentów.

i weź pod uwagę warunki gwarancji i rozmieszczenie elementów na płycie - wygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś ciągnie 225 MHz full stabilnie na ECS L7S7A2 więc maxymalnym FSB aż tak się nie kieruj.

patrz na wyposażenie i kofliktowość płyty, osiągi bardzo porównywalne wśród tych 3 producentów.

i weź pod uwagę warunki gwarancji i rozmieszczenie elementów na płycie - wygoda.

to tez jest bardzo wazna podpowiedz Epox jest wybredny jesli chodzi o zasilki i pamieci rozmieszczenie gniazd na mobo to po prostu zenada poczawszy od wtyku zasilania a na gniazdach IDE skonczywszy. Ja musialem kupic tasmy 90ki bo kieszenie mam na samej gorze kompa i te krotsze nie wystarczaly

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze chaintech 7NJS stabilny i niedrogi , a ile bajerów :)

widze vespereq ze naprawde cie wzielo z tym chainatechem to OK powiedz no konkret co on ma takiego po kolei i ile kosztuje bo mnie sie juz nie chce szukac a ty jestes z nim na bierzaco

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi to wszystko napisac a jest on opisany  t testach benchmarka na dole strony po lewej jest taki dzial jak testy i ta msą plyty z nf2 pozdr

no tak widzialem ten test tylko ze nie zwracasz uwagi na podstawowe rzeczy np.: na to ze abit ktory tam byl testowany top NF7 (bez S) a to jest wersja tylko z LANem i zwyklym dzwiekiem ALC650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi to wszystko napisac a jest on opisany  t testach benchmarka na dole strony po lewej jest taki dzial jak testy i ta msą plyty z nf2 pozdr

no tak widzialem ten test tylko ze nie zwracasz uwagi na podstawowe rzeczy np.: na to ze abit ktory tam byl testowany top NF7 (bez S) a to jest wersja tylko z LANem i zwyklym dzwiekiem ALC650

Ale dostajesz jeszcze bryloczek, który jest najważniejszy w tym wszystkim :lol: :lol:

Abit ofkoz będzie chyba the best :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie bede zmienial na RDA za 370zl za nowke blaszke z naklejka na pudelku FSB400 guaranted :) czyli musi to byc ten rev2.0 czy jak on tam, na mostkach A1 i C1. za te pieniadze to plya nie ma konkurencji wsrod nforce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie bede zmienial na RDA za 370zl za nowke blaszke z naklejka na pudelku FSB400 guaranted :) czyli musi to byc ten rev2.0 czy jak on tam, na mostkach A1 i C1. za te pieniadze to plya nie ma konkurencji wsrod nforce.

jasne ze ma konkurencje :!: Za taka kase mozna miec FRN2-L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale solteki też raz idą FSB 240 a raz max 170 ... :( zależy jak się trafi.

znowu epox, jak napisał Lagier, ma swoje problemy i często jest tak, że trzeba dobierać konkretne modele pamięci do niego !!! np w abicie nie słyszałem o takim czymś, moja ECS łyka też wszystko :D . no i kwestia umieszczenia złącza ATX i dysków ... lipa.

rzeczywiście chaintech może być dobry ale najlepszy chyba ABIT, jak zawsze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale solteki też raz idą FSB 240 a raz max 170 ... :( zależy jak się trafi.

znowu epox, jak napisał Lagier, ma swoje problemy i często jest tak, że trzeba dobierać konkretne modele pamięci do niego !!! np w abicie nie słyszałem o takim czymś, moja ECS łyka też wszystko :D . no i kwestia umieszczenia złącza ATX i dysków ... lipa.

rzeczywiście chaintech może być dobry ale najlepszy chyba ABIT, jak zawsze :) .

narazie byl tylko jeden post ze frn2-l nie chcial przekroczyc fsb185 ale moim zdanim to byla ewidentna wina skopanych pamieci.

 

FSB240 na Solteku to nie jest taki ewenement :!: juz tylko na tym forum sa trzy osoby ktorym ten Soltek tak smiga (Xor,Spideroso i moja skromna osoba :wink: ) ,natomiast Vader dolecial do fsb236 ,ale chyba zrobil sobie wakacja bo cos go niewidac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz konkretna odpowiedz ;)

biez abita, dobre wyposazenie (sata) dobra podkrecalnosc, zajebisty dzwiek - czego chciec wiecej :D ;)

chociaz rowniedobrze mozesz wziaac epoxa tylko ze ten ma troche ubozsze wyposazenie :D [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie bede zmienial na RDA za 370zl za nowke blaszke z naklejka na pudelku FSB400 guaranted :) czyli musi to byc ten rev2.0 czy jak on tam, na mostkach A1 i C1. za te pieniadze to plya nie ma konkurencji wsrod nforce.

no nie koniecznie rev 2.0 bo rev 1.1 tez maja mostki C1 i tez fsb 400 guaranted. Jak ja bedziesz mial to daj znac czy to jest ten rev 2.0 bo ogolnie to poki co ciezko o niego a chetnie bym go lyknal :D

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, zalezy ile masz kasy. jezeli ok 550zl no to najlepszym wyborem bedzie Abit Nf7-S, natomiast jezeli ok 420 to Epox 8rda+.

sam mam juz 3 epoxa 8rda+ i powiem ci ze plytka jest niezla, a i cene ma przystepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, zalezy ile masz kasy. jezeli ok 550zl no to najlepszym wyborem bedzie Abit Nf7-S, natomiast jezeli ok 420 to Epox 8rda+.

sam mam juz 3 epoxa 8rda+ i powiem ci ze plytka jest niezla, a i cene ma przystepna.

Epox jak i Soltek to bdb produkty w klasie cena/mozliwosci/wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie bede zmienial na RDA za 370zl za nowke blaszke z naklejka na pudelku FSB400 guaranted :) czyli musi to byc ten rev2.0 czy jak on tam, na mostkach A1 i C1. za te pieniadze to plya nie ma konkurencji wsrod nforce.

no nie koniecznie rev 2.0 bo rev 1.1 tez maja mostki C1 i tez fsb 400 guaranted. Jak ja bedziesz mial to daj znac czy to jest ten rev 2.0 bo ogolnie to poki co ciezko o niego a chetnie bym go lyknal :D

pozdro

Lagier

niestety to jest rev 1.1, ale tez jest OK :)

 

 

Co do mowienia, ze Soltek jest w podobnej cenie to najtaniej go widzialem za ~400. A co sie tyczy zachwalania Abita (jak zwykle przez fanatycznego AMD) to powiem, ze jest za drogi jezeli chodzi o jego mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, zalezy ile masz kasy. jezeli ok 550zl no to najlepszym wyborem bedzie Abit Nf7-S, natomiast jezeli ok 420 to Epox 8rda+.

sam mam juz 3 epoxa 8rda+ i powiem ci ze plytka jest niezla, a i cene ma przystepna.

Epox jak i Soltek to bdb produkty w klasie cena/mozliwosci/wydajnosc

Dokladnie.

IMHO Soltek FRN2-L - abstraciach!ac od dyskutowania o wydajnosci itp. - ma jedna, bardzo istotna zalete - bezproblemowosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...